Türkiye her zaman iç ve dış politikada siyaseten çalkantılı bir ülke oldu.

Yıllardır da PKK terörü ile yaşıyor.
Ancak hem siyasi tarihinde hem de terörlü yaşamında inanın en zor dönemine girdi.
Çünkü alışılmışın çok dışında bir Cumhurbaşkanına sahip oldu.
Cumhuriyet tarihin tarafsız olması gereken ve yıllardır da bu ilke ile bu makamı temsil eden klasik Cumhurun başının yerinde yeller esiyor.
Her gün yeni bir siyasi parti lideri gibi ana muhalefet başta olmak üzere muhalefete verip veriştiriyor. Ancak kendisinin kurucusu olduğu ve kendi güdümündeki AK Parti’ye ise tek bir eleştirisi yok.

O KADAR BOMBALAR PATLADI HÜKÜMETİ ELEŞTİRMEDİ

Tamam, Cumhurbaşkanı olarak kendisini diğerlerinden farklı bir Cumhurbaşkanlığı yapacağını o nedenle söylemlerinin farklı olacağını da her zaman dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir gün de kendisinin hem kuruculuğunu yaptığı hem de uzun yıllardır liderliğini yaptığı AK Parti’ye bir bu kadar olanlar ve yaşananlardan dolayı hiç mi bir eleştirisi olmaz.
Olmaması bence garipliktir. Hükümet ile birebir örtüşen diyaloğu olsa da bu kadar patlamalar, ölümlerin olduğu bir ülkede hükümetin de bir zaafı vardır değil mi?
Ancak Cumhurbaşkanı kendi partisi söz konusu olunca, susup kalıyor bir yana sahip çıkıyor. İşte bu durumda öteki parti liderleri, “benim Cumhurbaşkanım değil” derse, yeridir.

HERGÜN ELEŞTİRİ VE SİYASİ GERGİNLİĞE ÇANAK TUTUYOR

Alışa gelmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Cumhurbaşkanlarının en hasas oldukları ve harfiyen uydukları ’’Tarafsızlık’’ ilkesi bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bağdaşan bir uygulama değil.
Çünkü O İstanbul Anakent Belediye Başkanlığı’ndan bu yana tek adam olmuştu. Astığı, astık, kestiği kestik idi. Ancak burası İstanbul değil. Koca bir ülke Türkiye.
Bütün halkı kucaklarsa Erdoğan, o zaman ülkeye de istikrar, barış ve mutluluk gelir. En fazla % 52’yi kucaklarsa bu aşk yarım kalır.
Gün geçmiyor ki, Ana muhalefet partisi CHP liderini eleştirmesin. Onu yok sayarım ifadeleri, Başbakan iken de aynı, Cumhurbaşkanı iken de aynı. Değişen bir üslup hiçbir zaman olmadı. Peki, bu kavga ona bir şey kazandırıyor mu?
Bence kazandırmıyor. Çünkü artık gelebileceği yere kadar geldi. Bundan sonrasını o Başkanlık makamı olarak görse de, bu ihtimali gerçekleştirirse Türkiye’ye en fazla kötülüğü yapacaktır.
Bugün Türkiye’de yaşanan bu gerginlik karşısında, acaba Türkiye o huzurlu, sakin günlerine dönecek mi diye de düşünüyoruz ve umudumuz, her geçen gün azalıyor.