Ana Sayfa Güncel Türkiye DAEŞ’ten en çok etkilenen NATO ülkesi

Türkiye DAEŞ’ten en çok etkilenen NATO ülkesi

62
PAYLAŞ
In this Tuesday, Oct. 22, 2013 file photo, flags of member countries flap in the wind in front of NATO headquarters in Brussels. Leaving combat operations in Afghanistan behind, NATO is shifting its focus to Europe in 2015 and the creation of its new ultra-rapid reaction force, designed as a deterrent to Russia. (AP Photo/Virginia Mayo, File)

NATO Dışişleri Bakanları toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Suriye’de DAEŞ’e karşı mücadele eden NATO’nun, Suriye’de farklı ne tür bir mücadelede bulunabileceğinin görüşüleceğini açıkladı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg “Suriye’de, müttefikimiz Türkiye, DAEŞ’in ortaya çıkardığı karışık durumdan ve yarattığı şiddetten en çok etkilenen NATO ülkesidir. Bu yüzden Türkiye’de daha fazla önlemler aldık. Toplantılarda NATO’nun DAEŞ’e karşı mücadelesi için artı neler katabileceğimizi de ele alacağız. Ayrıca son günlerde Ege’de yasadışı yollarla Avrupa’ya geçmek isteyen kaçakların büyük oranda azaldığını görüyoruz. Bunun azalmasında NATO, Türkiye ve Yunanistan sahil güvenlik önlemlerinin de etkisi fazla oldu” ifadelerini kullandı.

NATO Dışişleri Bakanları, toplantı sonrası 19 Mayıs akşamı yemek davetinde bir araya geldi. NATO Dışişleri Bakanları toplantısı bugün sona erecek.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

Reklam