Türkiye’de Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Arap’ı, Türkmen’i, Çerkez’i neden hala sokağa dökülmez. Güzelim ülkelerine sahip çıkmazlar. Bu saldırılar, artık askere değil.

Sokaktaki masuma, o coğrafyada yaşayan herkese silahlar çevrildi.
Adı tamamen terör oldu. Bu terör saldırıları ile bir yere geleceğini sananlar için maceradan başka bir şey değil.
Bugün herhangi bir Avrupa ülkesinde böyle bir saldırı gerçekleşseydi, inanın o örgüt çökertilirdi. Bitirilirdi. Esas ayıp, 35 yılı aşkın süredir süregelen PKK gerçeğidir. Düşünün ne hükümetler geldi geçti, PKK yine ayakta kaldı.
Türk Silahlı Kuvvetlerini bırakın, bugün Türkiye topyekûn yürüseydi, göğüs, göğüse çarpışsaydı, bir tane PKK’lı kalmazdı.
ÖCALAN’I ASTIRMADILAR PKK DAVASINI AYAKTA TUTULAR
PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra AB kriterleri dayatması ile Öcalan’ın idam edilmemesi için hemen kollar sıvandı. Hemen de yaşama geçirildi. Şimdi barış görüşmelerinde yol Abdullah Öcalan’ın  İmralı’dan geçiyor. Bu  bir Avrupa Birliği projesidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel de kurulan PKK çadırını örnek göstererek AB ülkelerine çatıyor. Daha oraya gitmeye gerek yok. İmralı projesi bile bunun bir AB projesi olduğunu göz önüne seriyor.
KÜRT-TÜRK-PKK
Avrupa’ya göç etmiş çok sayıda Kürt-Türk ve PKK’lı var. Aralarında dost olanlarda var. Düşman olanlarda var. Ancak birlikte bir şekilde yaşayabiliyorlar. İsveç’te bunların başında geliyor. Çok sayıda Kürt arkadaşım var. Gazeteci olmam nedeniyle de haber derlemelerim sırasında Stockholm’deki PKK merkezine girip orada PKK İskandinavya temsilcileri ile görüşme imkânım oldu.
PKK deyince can alan bir illegal bir örgüt olarak içeriye girdiğiniz de insan hali ürperiyorsunuz. PKK bayrakları ve Abdullah Öcalan fotoğrafları ile donatılmış duvarların arasında oturuyorsunuz. Türkiye’deki sıcaklıkla, misafirperverlikle karşılanıp, çay içip haber sohbeti yaptığım günleri hatırladım. Aynı dili konuşuyorduk.
Onların tek şikâyeti, o yıllarda Türkiye Cumhuriyeti devletiydi. Onu anarlarken de hep T.C olarak anarlardı. Onların deyimi ile T.C Kürtlere ayrımcılık yapıyor, onları dışlıyor. Bir halkın haklarını gasp ediyordu. Yani şimdiye kadar bilinen hak ve hürriyetler. Peki, yıllar geçti. Türkiye’nin AB kriterleri çerçevesinde A’dan Z’ye her şey değişti. Eskiden İbrahim Tatlıses, Stockholm konserinde bir Kürtçe şarkı söylese yasak olduğu için bir koşar dururduk. Oysa şimdi Tatlıses ola ki Stockholm’e gelse tüm konserde Kürtçe şarkı okusa aynı ilgiyi Kürtçe okuduğu için görmez. Yani çok şeyler değişti.
PEKİ, NİYE BU KADAR İNSAN ÖLÜYOR
O zaman insan ister istemez sorası geliyor. Türkiye’de yaşayan Kürt halkı için bir dizi yasal değişiklikler yapılmadı mı? Uygulamada Kürtçe devlet televizyonu dahi yayın yapmıyor mu? Sorun nerede diye sormak istiyorum?
Meclis’te dün de bugün de Kürt Milletvekilleri var. Parti kurdular Meclis’e girdiler. Öyleyse neden bu saldırılar, neden bu ayrılık, gayrılık, neden hala bu anlamsız savaş bitmez?
Yoksa bizim bilmediğimiz perde arkasında neler var?
GÜZELİM ÜLKEDE
YAŞAMAK VARKEN NİYE CEHENNEME ÇEVİRİRSİNİZ
Bu olayın arkasında aslında sokaktaki Kürtlerin gerçek talepleri yok. Kürtlerden rant elde edeceklerin beklenti ve taktikleri var. Yani onlar bu işten nemalanmak için bir  ayar çekmek istiyorlar. İşte bu savaşın arkasında aslında bu beklenti ve strateji var.
Acaba Türkiye’den nasıl büyük bir pasta koparırız?
Acaba Türkiye’nin gelişip büyümesini nasıl durdururuz?
Kürt-Türk ölmüş onların hesabında değiller.
Uyan Türkiye, uyan Kürt kardeşlerim…