THY’nin kargo hizmetlerini yapan yan kuruluşu Turkish Cargo, Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi olan Sao Paulo’ya tarifeli kargo seferlerine 25 Haziran 2017’den itibaren başlayacağını bildirdi.

Turkish Cargo’dan konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“ Müşterilerine dünyanın 120 ülkesindeki önemli üretim ve ticaret merkezlerine ulaşım imkanı sunan Turkish Cargo, kaliteli hizmet ağına Brezilya’nın ve Güney Amerika’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Sao Paulo’yu da ekledi. Turkish Cargo, Sao Paulo için planladığı tarifeli kargo seferlerine 25 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlıyor.

2016 yılında toplam 190 milyar Amerikan doları ihracat gerçekleştiren Brezilya, ihracatının büyük bir kısmını Çin ile yaptı. Brezilya, Çin’in yanı sıra birçok Avrupa ve Ortadoğu ülkesine de ürün ihraç etmektedir. Genel ihracat ürünleri; makine, elektrik – elektronik ekipmanlar, kimyasal ürünler ve otomotiv parçalarından oluşmakla birlikte, halihazırda bu ürünlerin bir kısmı hava kargo ile ihraç edilmekte ve Türk Hava Yolları’nın uçakları ile taşınmaktadır. Sao Paulo, zengin ürün ve pazar çeşitliliği ile diğer önemli ticaret merkezlerine yakın olması nedeniyle de Turkish Cargo için yüksek potansiyele sahip bir pazar konumundadır. . Turkish Cargo’nun Latin Amerika’da güçlü bir interline ağına sahip olması sayesinde bölgenin diğer birçok noktasına da hizmet verilmesi hedeflenmektedir.”

Seferler haftada bir kez Pazar günleri yapılacak ve uçak saat 08.55’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkacak.”