ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde Rusya ile Türkiye arasındaki dostluğu vurgulamak amacıyla klip çekildi.

Rusya’nın kült şarkılarından ‘Tam gde klen shumit- Ağaçların fısıldadığı yer’ adlı şarkıya çekilen klipte, Rusya’nın ünlü şarkıcılarından Oksana Kazakova da oynadı.

Alanya’da 2009 yılında kurulan Shaman’s Band adlı yerel müzik grubunun üyeleri, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan gerginliğin ardından iki ülke arasındaki dostluğa dikkati çekmek amacıyla klip çekmeye karar verdi. Rusların ünlü şarkılarından, Via Sinia Ptica grubunun ‘Tam gde klen shumit’ adlı aşk şarkısına klip çekildi. Türk erkek ile Rus kadının aşkını anlatan klipte erkeği Shaman’s Band’in solisti Ertan Selim canlandırırken, sevgilisi rolünü ise Rusların ünlü şarkıcısı Oksana Kazakova oynadı. Tüm sahnelerinin Alanya’da çekildiği klipte tatil sırasında birbiriyle tanışarak aşık olan erkek ve kadının hikayeleri anlatılıyor. Çekimleri birkaç gün önce tamamlanan şarkının klip, stüdyo ve seslendirme çalışmaları yaklaşık 1 ay sürdü.

AMAÇ DOSTLUĞA KATKI 

Seslendirdikleri şarkı hakkında bilgi veren grubun solisti Ertan Selim, “Rusların çok bilenen şarkısını seslendirdik. Diyebilirim ki bizim bir ‘Gül pembe’ şarkısı kadar bilinen ve sevilen bir şarkı. Bunu yapmamızdaki asıl amacımız ise Türkiye ve Rusya dostluğuna katkı sağlamasıdır. Çünkü Türkiye ve Rusya düşman değil, yıllarca dostluklarını sürdüren iki ülke olarak düşünüyoruz. Biz de bu şarkıda bunu vurgulamak istedik” dedi.

BARIŞ ÇAĞRISI

Grubun bas gitaristi Hikmet Türen de Türkiye ve Rusya’nın kadim dost olduğunu söyledi. Her iki ülkenin de sıkı bağları olduğunu aktaran Türen, “Yüzyıllardır birbirimizden kız aldık, kız verdik, birbirimizle ticari ilişkiler kurduk. Zaman zaman kötü günlerimiz de oldu fakat bizler bunu hep barışla çözmesini bildik. Buradan liderlere şunu söylemek istiyorum; dünyanın savaşa değil, barışa ihtiyacı var. Barışı, sevgiyi, dostluğu ve aşkı lütfen iki dudağınızın arasına hapsetmeyin. Biz bütün Rusları her zaman olduğu gibi Alanya ve Antalya’ya bekliyoruz” diye konuştu.