Dünyanın gözü kulağı Türk ordusunda. Dünyaya kan kusturan IŞID terör örgütünü sonlandırmaya yönelik Türk sınırında başlayan kara operasyonu hazırlıklarıyla bu sabah uyandık.

Haberlerde ne kadar Türkiye’nin sınır güvenliği için kara harekatına hazırlandığı vurgulansa da sanıyorum, ABD öncülüğünde başta IŞID olmak üzere Suriye’ye ve dünyaya bir huzur operasyonu için Türkiye devrede.

Bir zamanlar, Suriye hava sahasından Türk savaş uçakları geçemez denile dursun, demek ki artık bir yerden düğmeye basılmış ki, Türk ordusunun da desteğini alarak Suriye’de artık bir şeyler sonlandırılacak ve dünya nefes alacak.

TÜRK ORDUSU GİRERSE BU İŞ BİTER

Evet Türkiye’nin sınır güvenliği olsun, gerek PKK gerekse IŞİD terörünün Türkiye’ye sızması olaun zaten Türkiye’ye de bu harekat hakkı veriyordu.
Bir de uluslararası desteği alarak böyle bir opreasyonda Türkiye’nin nokta atışı ile bu terörü sonlandırması ve Suriye’de suların durulması hem dünyaya hem de Türkiye’ye huzur getirir.

JOE BİDEN NİYE GELDİ SANIRSINIZ

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in, alel acele Türkiye’ye gelişini nasıl okumak gerekir sizce.
Bence Suriye’de Türk ordusunun öncülüğünde gerçekleşecek kara operasyonu birinci önceliktir.
Amerika’dan Fethullah Gülen’in iadesinin de önünü açacaktır. Türkiye’nın tarihi müttefiki ABD ortak çıkarlarda işte ilk soluğu Türkiye’nin yanında yer alıyor. ABD ve Avrupa ne olursa olsun Türkiye’siz yapamazlar. Türkiye her zaman bu stratejik bölgede olmazsa olmazların başında gelen büyük bir devlet ve dünyanın en güçlü ordusudur. İnşallah bu operasyon hem IŞID, hem PKK’yı bitirir, Suriye’ye de huzur getirir. Dünyada bir oh çeker.

ŞİMDİYE KADAR YAPILMASI GEREKEN BİR SONDU

Aslında Suriye konusu öyle ya da böyle çok uzatıldı. IŞID terör örgütünün gelişmesine can bulmasına göz yumuldu. Aslında yılanın başı küçükken ezilmeli deriz.
İşte IŞID Suriye’den de beslendi. Onların pan zehiri de Türkiye olmalı. Namlusunu Türkiye’ye çeviren IŞID, Türkiye’de adını terör saldırıları ile her gün duyurmaya başlayınca PKK’dan sonra da ikinci belalımız olmuştu.
İşte bu nedenlede Türk Sillahlı Kuvvetleri bu kararlılıkla ve azimle Suriye’ye girip Suriye’ye ve dünyaya barışı getirmelidir. Nasıl 1974 yılında Kıbrıs Barış Hareketı ile bunu gerçekleştirmişse Suriye’ye ve dünyaya da bu huzuru getirecek kudret ve kuvvetindedir.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dünyaya büyük ordu olduğunu sadece Türkiye’nin değil, dünya güvenliğinden de sorumlu olacağını bu operasyonda gösterecektir.

ÇUVAL GEÇİRENLERE DERS OLSUN

İşte bizim en yakın mütteffikimiz ABD’li askelerin Türk askerinin başına geçirdiği o çuval’ın bir rövanşı olmalıydı. İşte ABD’nin bitiremediği bu askeri gücü, Türk ordusuyla devreye girerek kendi kendine tekzip edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin desteği ile Suriye’de kara operasyonuna destek veren ABD ve koalisyon güçleri sanırım, PKK’yı ve uzantılarını da gözden çıkarmıştır.
Madem bu güçler kader birliği yapıyorlar, akıllarını başlarına alıp hem en yakın müttefifkeri hem de dünyanın rahatlığı için terör örgütlerine karşı bir olup, dünyanın başının belası olan bu organizasyonları bitirmeleri aklın yolunun bir olduğunu bize gösterecektir.
Tüm dünya terörsüz ve huzurlu bir dünya istiyor. Terör artık bir düğüne kadar inmiş ise sözün bittiği yere de gelinmiş demektir.
Savaş istenilecek bir şey değildir. Ancak son care de odur. Dünya huzura Türk ordusunun gücüyle kavuşacak. Bu da bizim gururumuz olacak.