Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nuri Uslu ve beraberindeki vakıf üyeleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek vakıflarını tanıttı.

Vakfın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Yaşar, Türki Cumhuriyetler arasında birlik ve kardeşliğin artması gerektiğini belirterek vakfın memlekete katkı sağlayacak işler yapması temennisinde bulundu.

Üretici zor günler geçiriyor

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ifade eden Yaşar, üreticilerin sıkıntılarına değinerek, “Üreticiler zor günler geçiriyor. Akşam kafalarını yastığa koyduklarında asgari ücretli kadar rahat uyuyamıyorlar. Esnafın yüzü gülmüyor. Bu kötü bir gidişattır.

Türk dünyasında işbirliği artacak
Türk dünyasında işbirliği artacak

Esnafın yüzünü güldürmek lazım. Biz bu güzel coğrafyayı işleyeceğiz, üreteceğiz, çalışacağız. Bu konuda da ekonomik işbirliğini geliştirmek açısından da size önemli görevler düşüyor” ifadelerini kullandı.

Vakıf üyelerine “Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamanız gerek” diyen Yaşar, “Dayanışmaya, birlik beraberliğe ihtiyacımız var.

Sizlerin Türkiye’nin tanıtılmasına da katkı sunacağınıza inanıyorum. Türkî Cumhuriyetler arasındaki kardeşliği arttırmanızı temenni ediyorum” dedi.

Dostluk ve kardeşlik bağları güçlenecek

Vakıf Başkanı Uslu da “Amacımız Türk dünyası ve akraba toplulukları arasında sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik işbirliğini artırmak, ortak tarihimizden gelen dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek kültürel zenginliklerimizin tanıtılmasına katkıda bulunmak, iletişimi sağlamak, güçlendirmek, birbirlerini daha yakından tanımalarına imkan sağlamaktır” dedi.