Nevşehir’in merkeze bağlı turistik beldelerinden Göreme’de belediye tarafından belde halkına ve esnafa yönelik İngilizce kursu düzenlendi.
Göreme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Birimi tarafından düzenlenen kurs, turistik tesislerin yoğun olduğu Göreme’de çalışanlara ve vatandaşlara katkı sağlamak amacıyla hafta içi 16.00 – 17.00 saatlerinde gerçekleştirilecek ve bir ay boyunca yaklaşık 60 saat sürecek.
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede İngilizce’nin ana dil gibi kullanıldığı ve konuşulmayan yer kalmadığının altını çizerek, yine de bu yönde gelen istekler olduğunu ve bu doğrultuda kursu düzenlediklerini söyledi.
Gelen talep doğrultusunda kursu açtıklarını aktaran Cingil, “Sektörde çalışan, öğrenmek isteyen herkese yönelik başlattığımız bu çalışmaya olan ilgi bizleri sevindirdi. Kursun düzenleneceğini duyurduğumuz ilk günlerden beri, yoğun talep oldu. Bu talepler doğrultusunda şuan ikinci kursu da açtık. Biri temel seviye, diğeri ise pratik konuşma üzerine açıldı. Bu güzel ve şirin beldemizde yaşayan herkesin daha iyi şartlarda yaşam sürmesi için biz de yerel yöneticiler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz” diye konuştu.
İngilizce kursuna Göreme’de görev yapan din görevlileri de katılıyor.