Ana Sayfa Güncel Haberler Turgut Özal adına saklanan cemaat..!

Turgut Özal adına saklanan cemaat..!

-

Turgut Özal Üniversitesi, Vakfı Ve Derneği Paralel Yapının Yönetimine Geçti…

Ailesi ve eski ANAP’lılar Turgut Özal adının yasa dışı eylemler nedeniyle lekelenmesine büyük tepki gösterdiler. Cumhurbaşkanı Özal’ın vefatından sonra siyasetçiler, bürokratlar ve işadamları adını yaşatmak için “Turgut Özal Düşünce ve Hamle” adı altında önce Dernek sonra Vakıf kurdular. Vakıf’ta Turgut Özal Üniversitesi kurdu. Ancak Cemaat, Üniversitenin, Vakfın ve Derneğin yönetimini ele geçirdi.

Paralel Yapı ile mücadelede çok önemli gelişmeler yaşanıyor.

Cemaat hiç tahmin edilmeyen Dernek, Vakıf ve Üniversite gibi yerlere yerleştirdiği mensupları ile yasa dışı uygulamaların odağı oldu.
Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) 2010 yılında KPSS’de soruşturma yaptı. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nde çalışan odacı ve çaycı üzerinden üzerinden yüklü miktarda para transferleri yapıldığını belirledi.

Rahmetli Turgut Özal‘ın vefatından sonra adını yaşatmak için bu kurumlarda yer alan eski Başbakan Yıldırım Akbulut ile Galip Demirel. Mehmet Keçeciler, Saffet Arıkan Bedük, Emin Başer, Vehbi Dinçerler, Alaaddin Fırat gibi isimler Cemaat faaliyetleri nedeniyle görevlerinden istifa ettiler.

İstifalardan boşalan yerlere Fethullah Gülen Cemaatinin önde gelen isimleri yerleştirildi.

Masak araştırmasında Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nde 850 lira asgari ücretle çalıştığı belirlenen şüpheliler Berat K. ile Mehmet İ.’nin hesaplarında 3 yılda 4 milyon 330 bin lira para transferi yapıldığı tespit edildi.

Turgut Özal ailesine yakın isimler Özal ailesinin Cemaatin neden olduğu sorunlardan dolayı çok üzgün olduklarını ifade ettiler.

Ayrıca kendileri ile görüştüğüm ANAP’lılar da Cemaatin Turgut Özal adı altında yaptıkları faaliyetlerden rahatsız oldukları için istifa ettiklerini vurguladılar.

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğluhttps://sonsoz.com.tr
1969 yılında Yeni Tanin Gazetesinde 10 yıl, 1981'de Haldun Simavi'nin Günaydın Gazetesinde 10 yıl, 1990'dan 2005'e kadar Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star'da, 2014 Ekim'den beri Sonsöz'de...

Bu Haberler Kaçmaz!

Pasifik Okyanusu’nda plastik atıklar için borulu önlem

Pasifik Okyanusu’ndaki plastik atıkları temizlemek için okyanus yüzeyine dev bir boru yerleştirildi.