TBMM içerisindeki üye restoranında şef olarak görev yapan Zeynel Nar lise yıllarında okul arkadaşı olan Tuncay Özkan’a o günleri anımsatan okul yıllığını hediye etti. Uzun yıllardan beri TBMM çatısı altında görev yapan Zeynel Nar, gazeteciliği döneminde de Özkan ile zaman zaman görüştüğünü ancak okul yıllığını hediye etmeyi henüz gerçekleştirdiğini söyledi.
Okul yıllıklarında her öğrencinin resmi altındaki yazılar o kişinin karakteri ve davranışı ile ilgili ipuçları vermektedir. Genellikle resim altını yazanın kimliği gizli tutulur. Ankara Tuzluçayır Lisesi 1982-1983 dönemi mezunlarının çıkarttığı yıllıkta da bu gelenek bozulmamış. Beşeri ilişkileri sağlam, yenilikçi, mücadeleci, araştırmacı ve çalışkan kişiliği o yıllarda ön plana çıkan Özkan adeta ‘’ bir adam 7’sinde ne ise 70’inde de odur’’ atasözünü doğrulurcasına hep ön planda yönetici ve yaratıcı olmuş.
Okul arkadaşı Zeynel Nar ile İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ı konuştuk. Aynı zamanda mahalle arkadaşı da olduklarına değinen Nar ‘’ Tuncay Özkan daha o günlerde arkadaşlığa önem veren, insan sevgisi yüksek, yaratıcı, yenilikçi, mücadeleci, sağlam karakterli bir kişiliğe sahipti. Yardımlaşmayı sever haksızlığa gelemez ve bu konuda mücadele verirdi. Kendisi her zaman yeni bir fikir ile ortaya çıkar, anlatır ikna eder ve hayata geçirirdi.
Örneğin bu yıllığın hazırlanmasını da ona borçluyuz . Çünkü bu fikir ortaya atıldığında kendisi bizzat bu yıllığın çıkması için gerekli mali desteği bulmak için reklamlar aldı. Yıllarca gazeteciliği döneminde de gerek parlamento gerekse tv kanallarında kendisini sürekli takip ettim. Öğrencilik yıllarımızdaki arkadaşımız yine aynı mütevazi kişiliğini hiç değiştirmedi.
Hazırlanmasında büyük katkısı olduğunu yakından bildiğim bu yıllığı kendisine anı niteliğinde vermek istedim.
Bakın kimin yazdığı bilinmeyen Tuncay Özkan’ın okul yıllığındaki resim altında neler yazıyor . Öğrenci Tuncay Özkan’ın resim altı ‘’ Sağlam bir çeneye sahip olan bu arkadaşımızın konuşmak en büyük zevki olup, ‘’Bülbülün çektiği dili belasıdır’’ sözünü unutup öğretmenlerimizle anlaşmazlığa düştüğü noktalar olur. Her iki yaşamında da dilinin cefasını çekmemesini dileyerek başarılar dileriz’’