Ankara Güven Park’ta yaşanan patlama tüm yurtta tepkilere neden oldu. Gazeteciler ve siyaset dünyasının yanı sıra spor ve sanat camiası da patlamaya tepki gösterdi.

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen hain terör saldırısında 37 vatandaşımız hayatını kaybederken, 100’ün üzerinde vatandaş yaralandı. Yaşanan patlamanın ardından pek çok önemli isim teröre lanet yağdırırken yaşanan olayı kınadıklarını twitter üzerinden duyurdu. Öte yandan, 2012 yılında Fenerbahçe ile yollarını ayıran ve ülkesi Brezilya’da futbol hayatını sonlandıran efsane futbolcu Alex De Souza da patlamayı kınamayı unutmadı.

Patlamada babasını kaybeden Galatasaraylı futbolcu Umut Bulut’a başsağlığı diledi. Teröre en sert tepki ise ünlü Gazeteci-Yazar Tayfun Talipoğlu’ndan geldi. Talipoğlu, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstifa, onurlu insanların işidir, şerefsizlerin değil,” diyerek sorumluları istifaya çağırdı. Hükümet kanadından yapılan açıklamalar, toplum tarafından tatmin görmezken, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in yaptığı açıklama büyük tepki gördü.

İşte ünlü yönetmen Gani Müjde’den CHP milletvekili Özgür Özel’e; Barcelonalı futbolcu Arda Turan’dan Cem Yılmaz’a kadar, teröre adeta tepki yağdıran isimlerden bazılarının tweetleri…