Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel, öncülüğünde düzenlenen basın toplantısında Türk futbolu hakkında görüşmeler masaya yatırıldı.

Öncel’in önderliğinde TSYD Ankara Şubesi Tesisleri’nde, yapılan toplantıya AASKF (Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Murat Kandazoğlu, Gençlerbirliği kulüp başkanı İlhan Cavcav, Amatör saşkanı por kulüp başkanları, katıldı. Toplantının açılış konuşmasında Öncel, 19 Mayıs stadyumu kompleksi içerisinde bulunan “19 Mayıs stat’ın” ilgisiz kalınmasından üzüntülerini ve yetkililerin ilgi göstermeleri istendi. Yıllardır, Türkiye’nin başkenti Ankara’da milli maçlarında oynanmasından bahseden Öncel, şunları söyledi: “ Ankara 19 Mayıs stadının olduğu alan ve Atatürk Kültür merkezi birleştirilerek başkente yakışır bir spor kompleksi yapılması konusunda birleşen katılımcılar yapılmasını istedikleri alanda profesyonel ve amatör spor branşlarının tamamının burada çalışabileceği karmaşık olmasını dile getirdiler.
Ankara’mıza gerekli olan böyle bir tesisin hem Türk sporuna hem de Ankara’mıza çok yararlı olacağını belirttiler. Başkente yakışan stat ve spor kompleksi ihtiyacı olduğunu dile getiren katılımcılar Gündemde olan 19 Mayıs stadının yıkılıp alış veriş merkezi yapılmaması için devlet büyüklerinden yardım beklediklerini dile” getirdi. Daha sonra Gençlerbirliğ Kulüp Başkanı İlhan Cavcav’’n ve AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu’nun yaptıkları ve öncel’e destek verdiklerini ve desteklenmesin arzuladıkların anlatmalarından sonra toplantı sona erdi.