DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Terör eylemleriyle bir yere varmaya çalışanlar bilsinler ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör örgütünü topraklarımızdan temizleme azmini kararlılıkla sürdürecektir” dedi.
Türker, PKK’nın Dağlıca’da düzenlediği terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Saldırıyı kınayan Türker, “Uzun süredir ülkemizi tehdit eden terör örgütünün Dağlıca’daki bu son eylemi, siyasal tartışmaların yoğunluk kazandığı günümüzde, terörle mücadelenin, ülkenin ana gündemi olması gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Dağlıca’da çok sayıda askerimizin şehit olduğuna ilişkin haberler üzüntümüzü daha da arttırmaktadır. Terör eylemleriyle bir yere varmaya çalışanlar bilsinler ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz terör örgütünü topraklarımızdan temizleme azmini kararlılıkla sürdürecektir” dedi.
Türker, “Dağlıca’daki hain saldırı sonucunda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.