Genelkurmay Başkanlığı, şehitlerin hatıralarını yüceltmek ve onların emaneti olan aileleri ile bağları güçlendirmek amacıyla, bu yıl da  18 Mart Şehitler Günü nedeniyle şehit ailelerini Ankara’da misafir edecek

ANKARA –TSK’nın haftalık etkinliklerine ilişkin açıklamaya göre 17-19 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe, Türkiye’nin her köşesinden 25 şehit ailesi davet edildi. Sadece asker değil; polis, köy korucusu, öğretmen ve Dışişleri Bakanlığı mensubu olmak üzere tüm şehitleri temsilen, aileleri bu etkinliğe katılacak. Şehit aileleri, 23 Şubat- 4 Mart 2015 tarihleri arasında evlerinde ziyaret edildi ve kendilerine Genelkurmay Başkanının davet mektubu takdim edildi.

TSK 105 YAŞINDAKİ VATANDAŞI HUZUREVİ’NE YERLEŞTİRDİ
Ordu Ulubey İlçesi Başçardak Mahallesinde yalnız yaşayan 105 yaşındaki vatandaş, komşularının 156 Jandarma İhbar İmdat Hattı’nı aramaları üzerine, Ulubey İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ve sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilmesinden sonra huzurevine yerleştirildi.
KOSOVO TÜRK BİRLİĞİ
NAZIM HİKMET İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE
YARDIMDA BULUNDU
KOSOVA’da 1999 yılından bu yana KFOR Barış Gücü bünyesi altında görev yapan
Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı personeli tarafından Sivil Asker İş Birliği faaliyetleri kapsamında, gönüllülük esasına göre yapılan yardımlarla, Prizren’e bağlı Lubijal Has köyünde zor şartlarda yaşayan yardıma muhtaç dört çocuklu bir aileye ait evin eksiklikleri karşılandı. Yaşam şartları iyileştirilen aile, Türk askeri tarafından gerçekleştirilen yardımdan dolayı çok memnuniyet duyduklarını ve Türk askerini her zaman yanında gördüklerini ifade etti.
Bosna-Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığı tarafından 24 Şubat günü, “Sejh Muhamed Ef. Hadzijamakovic İlköğretim Okulu Spor Salonu Zemin Malzemesi Alımı Projesi” açılış töreni icra edildi.
Başkanlık tarafından; Arnavut, Türk ve Boşnak öğrencilerin müşterek eğitim gördüğü Prizren Üniversitesi’ne bağışlanmak üzere 15 Ocak-25 Şubat 2015 tarihleri arasında, öğrencilerin eğitim ve araştırmalarına destek vermek amacıyla gönüllülük esasına göre “Kitap Bağışı Kampanyası” düzenlendi. 18 Şubat tarihinde KTTH Başkanı ve beraberindeki heyet; Gilan’da Türkçe eğitim veren Doburcan Nazım Hikmet İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti ve öğrencilere “Atatürk ve Çocuk” kitabını dağıttı.
TSK PERSONELİ EŞLERİ DÜNYA KADIN GÜNÜ DOLAYISIYLA
ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında TSK personeli eşleri ve bayan çalışanları ile şehit, gazi anne, eş ve kızlarından oluşan bir heyet tarafından Anıtkabir’de tören icra edildi.
Bu arada Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlikler tarafından, 27 Şubat tarihinde yedek subay adayları, uzman erbaş adayları, 1995/1 tertip erbaş ve erler, kısa dönem erler ve sözleşmeli erlerin ant içme törenleri, ailelerinin katılımıyla yapıldı.
Hakkâri’deki Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından 25 Şubat tarihinde ise, Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Hayatta Kalma ve Muharebe Tatbikatı icra edildi. Dağ, Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından ise Isparta Eğridir’de 25-27 Şubat 2015 tarihleri arasında, Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Hayatta Kalma ve Muharebe Tatbikatı yapıldı.
Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından, Şırnak Şehit ve Gazi Aileleri ve Gönüllü Köy Korucuları Federasyon Başkanı ile birlikte; 27 Şubat tarihinde Şırnak ili Beytüşşebap ilçe merkezinde ve Mezra beldesinde toplam 80 Gönüllü Köy Korucusunun katılımı ile sohbet toplantısı yapıldı.
Hakkâri Fen Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecileri de 26 Şubat 2015 tarihinde, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığını ziyaret etti. Ziyaret esnasında, Dağ ve Komando Tugayı Köpek Müfreze Komutanlığı tarafından mayın arama gösterisi ile keşif ve koruma köpekleri eğitim gösterisi yapıldı, müteakiben helikopter tanıtımı, Kobra ve Kirpi Taktik Tekerlekli Zırhlı Personel araçları tanıtımı yapılarak yemek yenildi. (ANKA)

FACEBOOK YORUMLARI