ABD Başkanı Trump ciddi, güvenilir, sözünün eri bir siyaset adamı profili çizmiyor ne yazık ki… Türkiye ile hiçbir dönemde olmadığı kadar iyi dost olduklarını belirttikten kısa bir süre sonra terör örgütü PYD-PKK’ya 4 bin tırdan fazla silah yardımı yaptığını akıldan çıkarmamalı, “Artık silah göndermeyeceğiz” demesini kuşkuyla karşılamalıyız.

Kaldı ki, bundan sonra hiç silah göndermeseler bile terör örgütünün elinde şu anda tankıyla, topuyla, roketiyle, tüfeğiyle bir orduyu donatacak kadar silah bulunuyor.
Yani, yeni silah göndermemek çözüm olamaz. Şimdiye kadar gönderilen silahların da ellerinden alınması gerekir.
O silahlar DEAŞ’la savaşmak için gönderilmişti. DEAŞ tehdidi ortadan kalktığına göre geri alınmalıdır. Aksi takdirde Türkiye’yi hedef alacaktır.
++
Trump başkanlık koltuğunda oturduğu sürece bize karşı nasıl bir tavır alacağı, dostça mı düşmanca mı davranacağı bilinemez.
Şu aşamada doğru olan politika Trump’ın keyfine teslim olmak değil, kendi göbeğimizi kendimizin kesmesidir.
Bir yandan NATO’da kalmaya devam ederken diğer yandan yeni dostlar, müttefikler bulmak, sağlıklı ittifaklar kurmak zorundayız.
Silah sanayimizi de kendimize yetecek noktaya bir an önce ulaştırmanın yollarını bulmalıyız.

SİYASET DEDİKODUYLA DEĞİL,
BELGELERLE YAPILMALIDIR!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının yurtdışındaki bankalarda milyonlarca dolar hesabı olduğunu söyledi.
Erdoğan bu sözleri net biçimde yalanladı, “İddiasını ispat etsin görevimi bırakırım” dedi, 1.5 milyon liralık tazminat davası açtı.
Eğer Kılıçdaroğlu elinde belge filan olmadan konuşmuşsa çok yazık. Bundan sonra söyleyeceği doğru sözlere de gölge düşürecek büyük bir yalan olur bu.
Kılıçdaroğlu’na naçizane tavsiyem, danışmanlarının söylediği her şeye inanmaması, daha titiz, özenli davranması, “Madem bir şey söylüyorsunuz, belgesini getirin kardeşim” demesi, diyebilmesidir.
Koskoca ana muhalefet partisi liderinin dedikoducu magazin yazarları durumuna düşmesine gönlümüz razı olmaz çünkü.

FACEBOOK YORUMLARI