ABD Başkanı Donald Trump’ın, 2015 tarihli Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekilme kararı alması üzere dünya çapında çok sayıda siyasetçi, bilim insanı ve yenilebilir enerji kaynaklarından sorumlu yetkili tepki gösterdi.

Fransa başta olmak üzere dünyanın muhtelif yerlerinde Trump karşıtı gösteriler düzenlendi. Özellikle Avrupa’da Trump karşıtı insanlar giderek çoğalıyor. Demokrasinin şu anki beşiği batı Avrupalı, Trump’tan hiç hoşlanmıyor ve onu dünya için tehlikeli biri olarak görüyor.
Amerikalı düşünür Chomsky, ise Cumhuriyetçi Parti’yi dünya tarihindeki en tehlikeli organizasyon olarak tanımlıyor ve bu partinin insanlığın geleceğini tehlikeye attığını söylüyor. İklim değişikliği konusunu ve daha önce Başkan Obama’nın imzaladığı düzenlemeyi reddeden Donald Trump’ un dünya için tehlike oluşturduğunu söylüyor.
Donald Trump, iklim değişikliği ile ilgili yapılan değerlendirmeleri “sahte” olarak tanımlıyor ve kendisinden önceki Başkan Obama’nın imzaladığı düzenlemeyi de bu yüzden iptal ettiğini belirtiyor.
Bu gelişmeler yaşanırken önce Merkel’in elini sıkarak Trump’ın önünde Merkel’e daha çok önem verdiğini gösteren Macron, Trump, Putin ve Erdoğan üçlüsünü birbirinin aynı liderler olarak niteliyor. Fransa Cumhurbaşkanı kendine özgü, insancıl, kadına değer veren, onları hep ön plana taşıyan kişiliğiyle ayrı bir sempati topluyor. Buna ben de dahilim ve gay olduğu laflarına da hiç katılmıyorum. Çünkü gayler genellikle kadınlardan uzak durur, çoğunlukla kadın sevmez bir yapıya sahiptirler. Hayatlarında kadına yer yoktur, her anlamda hem de. Oysa Macron, hükümetinin neredeyse her yerine  kadın yetkili atadı ki bu da dediklerimi onaylar nitelikte. Sonuç olarak kimileri sempati, kimileri antipati toplamaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikEnflasyonu bırak maaş zammına bak
Sonraki İçerikVicdanları sızlatmayın
Rana Elik
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi bölümünü bitirdi. İki yıl TRT de spikerlik yaptıktan sonra Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star 1 tv ye transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6'ya geçti,6 ay sonra Amerika'ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı. Daha sonra tv8, ETV, Kral TV, Kanal T, Kanal 34 televizyonlarında ana haber bültenlerini sundu, haber programlarını hazırladı ve yöneticilik yaptı.