Yerli ve yabancı çok sayıda katılımcının olduğu Travel Turkey 2015 İzmir Fuarında Nevşehir standı da açıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzfaş ve Türkiye Seyahat Acentacıları Birliği (TURSAB) tarafından Gaziemir’de Fuarizmir fuar alanında bu yıl 9’uncusu düzenlenen Travel Turkey 2015 fuarında yerli ve yabancı çok sayıda katılşımcı yer aldı. Türkiye’de 30 ilin ve 100’den fazla turizm firmasının katıldığı fuarda, her yöre kendine özgü özelliklerini tanıtma imkanı buldu.

travelturrkey2Fuara Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Ürgüp
Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce de katıldı. Göreme, Ürgüp, Avanos, Kozaklı, Ortahisar, Uçhisar ile Kapadokya Altyapı ve Hizmet Birliği’nin (KAPHİB) yer aldığı stantta gelen ziyaretçilere Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler ve tanıtıcı ürünler verildi.

Travel Turkey Fuarı’nda Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, bütün fuarlara katılarak Kapadokya’yı tanıtma noktasında hassasiyet gösterdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

travelturrkey1“Kapadokya’yı ve Göreme’yi tanıtma noktasında yurt içi ve yurt dışı bütün fuarlara katılıyoruz. Biz buradan bütün dünyayı Kapadokya’ya davet ediyoruz. Çünkü Kapadokya’da gerçekten güzel değerler var. Doğanın, kültürün birleştiği bir nokta. Aynı zamanda Kapadokya birbirinden güzel vadilerin, tarihi ve turistik merkezlerinin olduğu bir bölge konumunda yer alıyor. Kendi içerisinde doğa ile bütünleşmiş butik otelleri, taştan yapıları ve içerisindeki çok rahat edebilecekleri mekanlar bulunuyor. Kapadokya dünya harikası olan bir yer. Aynı zamanda Kapadokya’nın merkezi olan Göreme de dünya kültü mirası olmuştur. Ve şu an bu dünya kültür miraslığının otuzuncu yılını kutlamaktayız. Kapadokya’yı anlatmak çok zor, anlatırken bile heyecanlanıyoruz. Ama Kapadokya’yı yaşamak ve havasını teneffüs etmek adına herkesi bölgemize davet ediyoruz.”