Ve Süper ligde ikinci yarı başladı. Mübarek Cuma gecesi iki maç vardı. İlk maç Akhisar ile Balıkesir arasındaydı. Vasat bir maçtı. Kırmızı beyazlılar maça istekli, Akhisar ise şut atarak başladı.
Balıkesir iyi paslaştılar, hep rakip kaleye gitmek isterken, son pasları veremediler. Balıkesir bir şeyler yapmaya çalışırken, Bilal Kısa yaklaşık 30 metreden yaptığı harika vuruşla Akhisar”ı öne geçirdi. Balıkesir aynı futbolunu oynamaya devam ettirirken, bu sefer Güray güzel bir vuruşla ikinci golü attı.
Kırmızı-Beyazlılar aynı oyunlarını ikinci yarıda da devam ettirip, Akhisar”ı baskı altına aldılar. Sağlı sollu atak yaptılar, gol geliyor derken geldi. Yapılan ortayı önlemeye çalışan, adını telaffuz edemediğim, stoper topu kendi kalesine attı.
Ümitlenen Balıkesir aynı oyununu devam ettirip, gol fırsatlarını cömertçe harcadılar. Maç böyle bitecek derken 90+2 de doldurulan topu arkadaşının engellemesiyle boşa çıkan kaleci Oğuz beraberlik golünü kalesinde gördü. Maçın yıldızı yoktu. Hakem eh işte idare etti. Her iki takım da transfer yapmaz ise işleri zor.
Gecenin ikinci maçı, Trabzon ile Erciyes arasındaydı.Misafir takım top yaparak başladı. Ev sahibi takım seyretti. Maç vasat devam ederken Hakem Hüseyin Göcek durun dedi.
Doktor Bülent abimiz böyle durgun maçlarda, “Gol olsa da maç tatlansa” derdi. Göcek”te aynı düşünce içinde bir frikik yarattı. Ersun Yanal, Trabzonlu oyuncu ve seyirciler, ”Gol olur” dediler. Mehmet Ekinci güzel bir vuruşla golü attı ve maç tatlandı.
Erciyes yine iyi oynuyor fırsat buluyor, son pas tercihleri hatalı olurken % yüz bir golden oldular. Maça stoper olarak başlayan Salih” in sakatlanmasıyla esas mevkisi olan sağ beke geçen Bosingwa Trabzon” u uyandırdı.
Bu arada Salih tehlike atlattı. Bir hava topunda rakibiyle çarpışan Salih nefessiz kalıp baygınlık geçirince ambülans ile hastaneye kaldırıldı. Maçın bir çok komik hadisesi vardı ama esas espri spikerden geldi. Ben kahkahadan kırıldım. Anlatayım;
Spiker: Salih Dursun, ambulansa konup hastaneye götürüldü.
Spiker(30 saniye sonra oyuncu değişikliği) Salih Dursun yerini Mustafa” ya bıraktı. Haydaaaa Salih hastaneye gitmedi mi?
Uyanan Trabzon oyunu az da olsa kontrol altına aldı. Sağ beke geçince coşan Bosingwa 40 metre sürdüğü topu alda at diye Cardoza”ya verdi,i oda kafa ile ikinci golü buldu. İkinci yarı ilk dakikalarında Erciyes atak oynadı. Trabzon dengeyi buldu derken, Erciyes Anıl ile golü buldu.
Maç gene tatlandı. Trabzon üçüncü golü bulmak için, baskı kurup, uğraştı. Son dakikalara gelindiğinde, Erciyes yüklendi. Trabzon yaslandı. Murat” ın şutu önce direğe sonra Hakan Arıkan” a çarpıp kornere gitti. Erciyes” in maçı kazanabilmesi için şansa ve iyi bir hakeme ihtiyacı vardı.
Maçın yıldızı Bosingwa idi. Hakem” in tek doğru kararı kırmızı karttı. Her iki takıma da transfer lazım.
*** *** ***
Basketbol erkeklerde Eurolig heyecanı sürüyor. Perşembe günü Yunan ekibi namaglup Olimpiyakos” u deviren Anadolu Efes” e BRAVO diyor ve ayakta alkışlıyorum.
Cuma gecesi deplasmanda İspanyol Ekibi Malaga” yı yenen Fenerbahçe Ülker”e de BRAVO diyor ve ayakta alkışlıyorum. Her iki ekimizde çok güzel oynayıp kazandılar.
Eurolig” teki üçüncü takımımız Galatasaray, Yunan ekibi Panathinaïkos” a yenildi. Ve bizleri üzdü. Çok kötü oynadı sarı-kırmızılılar. İnşallah bundan sonraki maçlarını kazanırlar.