Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, transferde gereğini yapmaya çalıştıklarını vurgularken taraftarlarından destek istedi.

25 BİN KOMBİNE 100 BİN FORMA

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı paylaşımda, rekor kombine ve forma satışı beklediklerini belirtti, “Biz transferde gereğini yapmaya çalışacağız ama şu kombine ve forma işinde rekorlara var mıyız? 25 bin kombine ve 100 bin formaya fit miyiz?” ifadelerini kullandı.

Bu arada bordo mavililerin İtalya Seri A ekiplerinden İnter’de forma giyen savunma oyuncusu Gary Medel ile Milanlı orta saha oyuncusu Juraj Kucka transferlerinde yapılan görüşmelerden olumlu sonuç aldığı ifade edildi. Son detayların görüşüldüğü, Trabzonspor’un önümüzdeki günlerde 2 transfere resmiyet kazandırabileceği öğrenildi.

MARDİN ÇIKARTMASI

Kulüp Başkanı Muharrem Usta, Asbaşkan Ahmet Çubukçu ile futbolculardan Okay Yokuşlu ve Yusuf Yazıcı, Trabzonsporlu taraftarlarınıhn daveti üzerine Mardin’e gitti. Kalabalık bir taraftar grubu tarafından karşılanan Başkan Usta ve beraberindekiler, şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün vasiyetini yerine getirmenin onurunun kendilerine nasip olmasının huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Mardin’in Derik ilçesi Kaymakamlık görevini yürüttüğü sırada Kaymakamlık binasına yapılan hain terör saldırısında şehit düşen Muhammed Fatih Safitürk, Mardin Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği’ni ziyareti sırasında hatıra defterine, ‘Sözüm olsun ki en yakın zamanda bir grup öğrenciyi Mardin’den Trabzon’a getireceğim. Onlara hem maç izleteceğim, hem de kenti gezdireceğim’ yazmış, geride kalan sezonda oynanan Trabzonspor-Gençlerbirliği karşılaşmasında bu vasiyet yerine getirilmişti.