TOYOTA Türkiye A.Ş Genel Müdürü Orhan Özer, 2016 yılında ihracat ve üretimi 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini belirterek yeni model için bin 500 işçi alınacağını söyledi.

Toyota Türkiye Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, Toyota Sakarya Fabrikasında yerel medya mensuplarının katıldığı basın toplantısı düzenledi.  Özer ve Toyota Türkiye A.Ş yönetimi, fabrika turu sonrasındaki basın toplantısında 2016 yılındaki kısa hedeflerinin üretim sayısını ve ihracat oranını ikiye katlamak olduğunu belirterek, “2016 yılındaki çok kısa hedefimiz üretim sayımızı ikiye katlamak. Tabi bu hemen yılbaşında olmayacak. Bunu da başaracağız. İhracatımızı da aynı şekilde ikiye katlamak” diye konuştu.

Genel Müdür Özer, yaptığı açıklamalarda 2016 yılında yeni bir model üretimine geçileceğini söyledi. Yeni modelin yalnızca Türkiye’de üretilerek dünya pazarına sunulacağını ve üretime 2016 yılı sonunda başlanacağını kaydeden Toyota CEO’su Özer sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni bir model olacak. Başka söylenebilecek çok şey var da. Kurumsal bir yapı içindeyiz. Kurumsal yapının iletişim politikaları da var. Bunlar içinde neleri söyleyeceğimiz konusunda yönlendiriliyoruz. Yeni bir model olacak. Bütün dünyaya buradan ihraç edilecek. Yalnızca Türkiye’de olacak. Üretim 2016 yılının sonuna doğru başlayacak.”
Orhan Özer 2016 yılında üretimde artış olacağı için Toyota Sakarya Fabrikası’na bin 500 işçinin alınacağını açıkladı. Toyota fabrikasında yaklaşık 3 bin 600 işçi çalışıyor.

FACEBOOK YORUMLARI