devlet-bahceli-den-kan-donduran-iddia-4736929_843_oMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CNN Türk ile Kanal D‘nin ortak yayınında, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın sorularını yanıtladı. Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Toros’ açıklamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Toros dedikleri, herkesin ilgisini çeken bir otomobil. Bunun toplumda ayrı bir yeri olmuştur. Ben de kullandım Toros otomobilleri. Bunun adı beyaz Toros. fakat bunun başka bir anlamı daha var: Bir kilo toz, bir Toros. Üç kilo toz, bir minibos. Beş kilo toz, bir otobos.

TOROS BEYAZ

AHMET DAVUTOGLUBAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU’NUN BEYAZ TOROS
AÇIKLAMASI

Davutoğlu Van mitinginde, faili meçhullerin tavan yaptığı
1990’lara atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Bırakın makamımızı, koltuğumuzu, canımıza dahi mal olsa bu yoldan, bu kutlu yoldan dönmek, vazgeçmek bizim için söz konusu değildir. Zaten şer odakları da bu kararlılığımızdan çekiniyor. Çünkü biliyorlar ki AK Parti zayıfladığında terör odakları güçlenecek ya da Çözüm Süreci zayıflayacak. Çünkü biliyorlar ki AK Parti iktidardan indirilirse ya bu terör çeteleri dolaşacak ya da eskiden olduğu gibi ‘Beyaz Toroslar’ dolaşacak. Biz bu memleketi terör çetelerine, faili meçhullere bir daha bırakmayacağız. Hiç merak etmeyin, 80’li, 90’lı yıllara bu ülkeyi döndürmek isteyenler başarılı olamayacak. Biz çözüm için her zaman olduğu gibi dimdik ayakta duracağız.”

kemal kılıçdarogluCHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU BEYAZ TOROS İÇİN TWİT ATTI

Davutoğlu’nun Van’da söylediği, “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toroslar dolaşacak” sözleriyle ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu Davutoğlu’nu yanıtladı.

twitter-logo_8Kılıçdaroğlu: “Kimse korkmasın. 1 Kasım’da beyaz torosların devrini bir daha açılmamak üzere kapatacağız” diye tweet attı.

HDP EŞ BAŞKANI SELAHATTİN DEMİRTAŞ selahattın BEYAZ TOROS İÇİN ELEŞTİRTDİRDİ

Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün Van’da söylediği, “AK Parti iktidardan indirilirse buralarda terör çeteleri dolaşacak, beyaz Toros ’lar dolaşacak” sözleriyle ilgili şunları söyledi:

“Eskiyi hatırlatıyor. Beyaz Toros’larla yapılan faili meçhulleri hatırlatıyor.Şimdi kendisine sormak istiyorum 13 yıldır devleti yönetiyorsanız siz gittiğinizde beyaz Toros’lar ortaya çıkacaksa onları koruyorsunuz demek ki.”

“ Demek ki siz giderseniz ülkeyi kan götürecek. Doğru, beyaz Toros’lar vardı. Şimdi maşallah arabalarınız lüks oldu. Daha lüks araçlarla kaçırıp işkence yapıyorsunuz.”

 

 

 

 

 

Ahmet Davutoğlu’nun beyaz Toros sözlerini Demirtaş,

“Evet, siz gidince biz beyaz Toros’lardan da, şu an kullandığınız Ranger’lerden de, IŞİD’inizden de kurtulacağız. Siz gidince ülke nefes alacak.”

“ Kürt sorunun çözecek ve PKK’nin Türkiye’ye karşı silah bırakmasını sağlayacak tek siyasi güç biziz. Bizi tehdit ediyorlar biz gidersek yeniden Jitem gelir. İşte bunlar hem itiraf hem de tehdittir”

diye konuştu.