Trabzon’da yatırımların artırılması için yürütülen çalışmalar kapsamında oluşturulan Tonya Vadisi Turizm Projesi yatırımcıların büyük beğenisini kazandı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel ve DOKA Uzmanı Murat Karaca, Armada Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammad Rahif Hakmi ve beraberindeki heyetle Tonya Vadisi Turizm Proje alanlarını gezdi. Başkan Hacısalihoğlu, “Şehrimizde önemli yatırımları bulunan Dubai merkezli çalışan Armada Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hakmi, Trabzon’un yeni turizm alanı Tonya Vadisi’ni inceleyerek yatırım kararı aldığını bize aktardı. Armada Grubunun proje içerisinde yer alan otel ve konaklama kısımlarına talipli olduğunu ve proje çalışmalarına başladıklarını ifade etti” dedi.

Tonya Vadisi Turizm Projesi’nin, Trabzon Valiliği, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Tonya Belediyesi ve TTSO desteğinde yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Hacısalihoğlu, projeye yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Proje alanı şimdiden yerli ve uluslararası yatırımcıları heyecanlandırdı. Bu proje kapsamında çok sayıda yatırım şehrimize kazandırılacak” değerlendirmesinde bulundu. Projenin master planlarının Avusturyalı ekipler tarafından dünya standartları baz alınarak hazırlandığını kaydeden Hacısalihoğlu, şunları söyledi:

“Arzu ederiz ki kısa zamanda bütün ilçelerimizin buna benzer master planları tamamlansın. Fizibilite raporlarının da bir an önce ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu yatırımları özel sektör yapacak. Kamunun yapacağı yatırımlar, ulaşım ve altyapıyla ilgili olanlardır. Kamu özel sektör işbirliğini dikkate alarak işlerin kolaylaştırılması adına özel sektörün önünü açmamız gerekiyor.”