Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri’nden Yüzüncü Yıl TODAM’da yaz ayına girilmesine rağmen kurslara devam ediliyor. Temel Makyaj ve Sahne Makyajı kursu, 9 ay sürecek.
Kursiyerlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği kurslardan biri de Temel Makyaj ve Sahne Makyajı kursu. Çankaya Halk Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Oya Kadriye Polat’ın verdiği kursa, 17 kursiyer yeteneğini ortaya çıkarmak için başvuruda bulunmuş. Polat’la birlikte ayna karşısına geçip makyajlarını yapan kadınlar; Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere günde 8 saat çalışarak başka bir dünyaya adım atıyorlar.
Sahnede makyajı yaşatmak için öncelikle makyaj yapmayı sevmek gerektiğini söyleyen Oya Kadriye Polat, meslek lisesi resim bölümü mezunu ve mesleğin alaylılarından. Oyuncuların değiştiğini önemli olanın makyaj olduğunu da belirten Polat, özel kanallarda uzun yıllar makyaj işleri yaptığını ama Çankaya Belediyesi’nin kursuna katılan ve plastik makyajı öğrenmek isteyen topluluğun kendisini oldukça heyecanlandırdığını sözlerine ekledi.
Buradaki makyajın evlerinde yaptıkları makyajla birebir örtüşmese de benzerlikler taşıdığını söyleyen kursiyerler, 9 ay sürecek kurs sayesinde birer profesyonel makyaj ustası olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.