Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri ve Çankaya Evleri’nden, 2014 yılında yaklaşık 8 bin kursiyer yararlandı.
Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kursiyerler, yıl boyunca okuma yazmayı da öğrendiler, fotoğraf çekmeyi de.
Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri (TODAM) ve Çankaya Evleri, 2014 yılı boyunca yaklaşık 8 bin kursiyere ev sahipliği yaptı.
Merkezlerde yıl boyunca “Kanserde erken teşhis ve tedavi”, “Stresle başa çıkabilme” gibi konularda sunumlar yapılmasının yanı sıra, okuma yazma kurslarından fotoğraf derslerine kadar geniş bir yelpazede eğitim verildi.
Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, eğitim ve üretim merkezi olmayı sürdüren TODAM’larda ve Çankaya Evleri’nde, takı tasarımı, dikiş, kırkyama gibi alanlarda yetişen kadınlar için ekonomik gelir elde etmenin de önü açılmış oldu.
Yıl boyunca, düzenli olarak film gösterimlerinin yapıldığı TODAM’larda çocuklar da unutulmadı. Okul çağındaki çocuklara etüt derslerinin verildiği TODAM’larda, daha küçük yaş gruplarındaki çocuklar için masal ve oyun odaları, eğitmenler eşliğinde hizmet verdi.
Yaklaşık 300 çocuğun yararlandığı TODAM’larda, Ankara’nın tarihi ve turustik yerlerini kapsayan geziler de düzenlendi. Kursiyerler, topluca sinemaya, tiyatroya ya da konsere gitmek gibi etkinliklerin yanı sıra, piknik, fotoğraf çekimi gezilerine de katıldı.
Yıl boyunca yapılan resimlerin, çekilen fotoğrafların yılsonunda sergilendiği merkezlerde, okuma yazma öğrenen kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazandı.

FACEBOOK YORUMLARI