TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Yağız Eyüboğlu, Ankara Kızılay’da düzenlenen bombalı saldırıyı kınayarak, “Milletçe tekvücut ve soğukkanlı olmalı, toplumsal bağları pekiştirmeliyiz” dedi.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Yağız Eyüboğlu, Ankara Kızılay’da düzenlenen bombalı saldırıyı kınama mesajı yayınladı. dün akşam önemli sayıda vatandaşın canını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan terör saldırısının TİSK Camiasında da infial uyandırdığını vurgulayan Eyüboğlu, şunları kaydetti:

“Saldırının sivil halkı hedeflemesi amacının toplumda korku uyandırmak, emniyetsizlik ve güvensizlik duygusu yaratmak, toplumsal bağları zayıflatmak olduğunu açıkça göstermektedir. Milletçe tekvücut ve soğukkanlı olmalı, toplumsal bağları pekiştirmeliyiz. Saldırıların ardındaki şer odakları milletimizin sağduyusu ve moral gücü karşısında amaçlarına ulaşamayacaktır. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Camiası olarak saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”