THY ile VisitBritain arasındaki global pazarlama anlaşmasıyla İngiltere’ye daha fazla uluslararası yolcu çekilmesi hedefleniyor.

THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olmuştur:

“Türk Hava Yolları ile taşınan ziyaretçi sayısı açısından büyük bir akıma şahit olmayı beklediğimiz bu ortaklık ve benzeri iş birlikleriyle de İngiltere’deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

THY ile Visitbritain işbirliği için Türk Hava Yolları (THY) Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Türk Hava Yolları ile taşınan ziyaretçi sayısı açısından büyük bir akıma şahit olmayı beklediğimiz bu ortaklık ve benzeri iş birlikleriyle de İngiltere’deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

THY ile Visitbritain arasındaki iş birliği, THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, VisitBritain İcra Kurulu Başkanı Sally Balcombe ve Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore’un katılımıyla Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen toplantıyla duyuruldu.

Toplantıda anlaşmayla ilgili bilgi veren Olmuştur, Birleşik Krallık tanıtım ofisi ile yaptıkları iş birliğinin oldukça heyecan verici bir birliktelik olduğunu anlatarak, “VisitBritain gibi saygın bir markayla birlikte, böylesi bir iş birliğine adım atıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İş birliğimizin, Birleşik Krallık’a giren turist sayısını, 2016 yılında önemli ölçüde artıracak olması ile birlikte, ülke ekonomisindeki belirgin etkisini giderek güçlendiren turizm potansiyeline de mühim bir katkı sağlayacağını öngörmekteyiz. Türk Hava Yolları ile taşınan ziyaretçi sayısı açısından büyük bir akıma şahit olmayı beklediğimiz bu ortaklık ve benzeri iş birlikleriyle de İngiltere’deki yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

VisitBritain İcra Kurulu Başkanı Sally Balcombe ise iş birliğinin kendileri için öneminden bahsederek, şunları söyledi:

THY ile global düzeyde, ortak bir pazarlama kampanyasına imza atan, ilk ulusal turizm kanalı olmak bizler için oldukça memnuniyet verici. THY’nin uçuş sağladığı destinasyonlar çok sayıda önemli turistik imkanı da bünyesinde barındırıyor. Havayolunun hızla genişleyen uçuş ağı sayesinde küresel bağlantılarını kullanarak, Asya ve Ortadoğu gibi yükselen pazarlarda mevcut bulunan önemli büyüme fırsatlarından istifade etmek bizler için son derece önemli.
Bu ortaklık, Britanya’nın tüm ulus ve bölgelerini keşfedebilmesi için yabancı turisti teşvik edecek pazarlama stratejimize odaklanmamızı sağlamakla birlikte, büyümek için yeni iş alanları oluşturabilmemize ve bu anlamdaki iddialı planlarımızı sürdürebilmemize de olanak sağlayacak.”

THY ile Visitbritain işbirliği için Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore da “Bizim için bu ortaklık, ülkelerimiz arasında uzun zamandır siyasetten ticaret ve yatırıma, eğitimden bilim ve inovasyona ve turizme kadar pek çok farklı alanda başarıyla devam etmekte olan yakın ilişkilerin gelişiminde önemli bir adımı daha ifade ediyor. Türk Hava Yolları’nın genişlemesi, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına doğrudan yapacağı katkının yanı sıra bugün kutlamakta olduğumuz VisitBritain programı ile stratejik bir ortaklık geliştirilmesine de imkan sağladı” dedi.

– İngiltere’ye daha fazla yolcu

THY ile Visitbritain işbirliği için yapılan toplantıda verilen bilgiye göre, taraflar, bugün kutlamasını gerçekleştirdikleri global pazarlama anlaşmasıyla İngiltere’ye daha fazla uluslararası yolcu çekmeyi hedefliyor.
Geçen ekim ayında, Londra’da, Baroness Lady Neville-Rolfe tarafından resmen duyurulan 1 yıl süreli anlaşma ile VisitBritain ve THY hayata geçirdikleri uluslararası iş birliği sayesinde, Asya ve Ortadoğu’dan çok sayıda ziyaretçiye ilham kaynağı olup, THY’nin ülkedeki mevcut destinasyonları üzerinden Birleşik Krallık’ın tüm ulus ve bölgelerini keşfetme olanağı tanıyor.

Kampanya bu yıl Hindistan’ı odak belirleyerek, ocak ayının sonlarında iyi planlanmış bir ücret kampanyasını faaliyete geçiriyor. Kampanyanın bu süreci, Körfez Bölgesi’nde, geçen kasım ayından aralık ayına dek sürmüş, 12 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış dijital bir tanıtım kampanyasını içeren ve başarıyla tamamlanmış ilk etabın devamı niteliğinde.
THY aynı zamanda, VisitBritain’in Britanya kültür ve doğasının tanıtımına odaklanan “Büyük Bollywood” kampanyasına da destek veriyor.

Daha geniş ölçekli dijital ve baskı kampanyasının bir parçası olarak VisitBritain, önceki aylarda Hindistan’da gösterime giren ve Britanya’nın farklı bölgelerini lokasyon olarak kullanan Bollywood yapımı “Shandaar” filminde, THY ve Dharma Productions film stüdyosu ile bir işbirliğini hayata geçirdi. VisitBritain ve THY’nin ocak ayı sonunda uygulamaya alacakları özel ücret kampanyası, bu iş birliği üzerine kurularak, “Shandaar Stili” mesajının sağlayacağı seyahat teşvikiyle Hindistan’ın en yoğun rezervasyon dönemine denk getirildi.
Bir sene süreli pazarlama ortaklığı, VisitBritain ve THY arasında tesis edilecek uzun süreli birlikteliğin başlangıcı olarak değerlendiriliyor. İş birliği kapsamında geliştirilecek uzun vadeli planlar içerisinde, Türkiye merkezli seyahat basınına yönelik düzenlenecek tanıtım gezileri gibi birçok promosyonel aktiviteyi içerecek ve Birleşik Krallık’taki turizm arzını geliştirip tanıtacak Türkiye odaklı projelerin yer alması öngörülüyor.