TURKIYE GAZETECILER FEDERASYONU VE ESKISEHIR GAZETECILER CEMIYETI BASKANI YILMAZ KARACA, HURRIYET GAZETESI'NE YAPILAN SALDIRIYI KINADI. FOTO:ESKISEHIR/DHA

TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Hürriyet Gazetesi merkez binasına yapılan saldırıyı kınadı.
TGF Genel Başkanı ve aynı zamanda Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Yılmaz Karaca yazılı açıklamasında Türkiye’de gazetecilik yapmanın giderek daha da zorlaştığını vurguladı. Karaca, şöyle dedi:
“Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırıyı kınıyoruz. Anlaşılıyor ki bu saldırı organizedir ve belli merkezlerden planlı olarak yapılmıştır. Basın özgürlüğü açısından bir anlamda pranga altında olan medya, aynı zamanda tehdit altındadır da. Bu saldırı, kendisi gibi düşünmeyenlerin basına karşı körükledikleri kin ve nefretin hangi boyutlara varabileceğini açıkça göstermiştir. Hürriyet’e yapılan saldırı bu anlamda korkunçtur ve herkesin aklını başına alması için de büyük bir uyarıdır. Hangi nedenle olursa olsun zorbalık edilemez. TGF olarak Hürriyet’teki meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtiyor, saldırganların yakalanıp cezalandırılmasını talep ediyoruz.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...