Değerli okurlarım, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevine Mircea Lucecu’un getirilmesiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF’u), yönetimi üzerine düşen vatandaşlık görevini yerine getirdi.

İmza tören bugün saat 14.30’da da rahmetli Hasan Doğan’ın adının verildiği Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde” yapılacak. Öncelikle bu transfer ’in Lucecu ile Milli Takımlar Teknik Direktörlüğüne getirilmesini kim akıl etti?
Skandallarla dolu güne damgasını vuran imparator Fatih Terim döneminin tartışmaları devam ederken, Mircea Lucecu’nun (yabancı) Milli Takımlar Teknik Direktörlüğüne getirilmesinde bana göre bir sakıncası yok. FTF tarafından düşünülen bu tarnsaferin baş sorumlu “TFF” değildir, Kulüpler Birliği’dir. Çünkü bu kuruluş ve TFF başkanı Yıldırım Demirören ile omuz omuza al gülüm ver gülüm yola devam ediyor. Türk futbolunun taban birliklerinin yok olmasının mimarları bu zihniyet içinde olanlardır!
GELEN GİDENİ ARARTIRIR.
Boşuna dememişler gelen gideni arattır diye. Şenol Güneş’in Türk Milli Takımımızın “Teknik Direktörlüğü’nü yaptığı ve dünya 3’ nüsü olduğu dönemde TFF yönetimi nerede?
Değerli okurlarım, benim için şu gelmiş, bu gitmiş, şu şöyle olmuş, bu böyle yapmış diyerek haddimi aşmak istemiyorum. Ayrıca kimseden alkış, takdir, latif beklentim de yok. Yaşamımı da buna göre ayarlamadım. Bir insanın rehberi vicdanının dürüstlüğü ile olur.
Ben âcizane diyorum ki: “ Bu ülkede gerçek ödül, takdir ve başarıyı imza atıp hak edenler” görevlendirilsin.
Türk futbolu “siyasetin” elinde kukla olmuşluğu inkâr edilebilir mi? Bugünkü Türk futbolu Avrupa piyasasının bir numaralı şovmeni haline getirilmedi mi? Bu durumda şimdilik söylenecek tek şey TFF’nu Mircea Lucecu’nun getirilmesini uygun görmüş ise bunda en çok pay sahibi “Kulüpler Birliği’nin de”
sorumluluğun olmasıdır. Çünkü Yıldırım Demirören ve ekibi seçimle ile TFF’un başına getirilmedi.
Böylece TFF yönetimi böyle bir karar almış ve görevini yerine getirmiştir.
Dilerim bundan sonraları da milli takımımızın başına tek bir Türk Antrenör getirilmez inşallah.