Değerli okurlarım, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF’nu), bataktan ne zaman kurtulacak. Türk futbol tarihine baktığımızda “Türk Milli takımımızın” Dünya sıralamasında kaçıncı durumda bunun açıklamasını hangi Federasyon yetkiliisi yapacak? Futbolu en sonunda siyasete alet eden vicdansızların acaba “vicdanlarının” rahat olduğundan kimse bahsedebilir mi! Koltuk ve menfaat uğruna Türk futbolunu sıfır noktaya getirenlerin biraz olsun insanlıktan nasiplerini almamış olsa gerek. Yahu futbol elden gidiyor, iş başında olanlar hala utanmadan övgüden bahsediyorlar.
Özellikle de Demirören, açılış konuşmasında Türkiye Teknik Direktörü Fatih Terim ve Genel Kurulda Federasyonca hazırlanmış 403 sayfalık kitaptan başka sunumdan geriye kalan bir başarı elde edememişlerdir! Tek partili hükümete geçiş, yandaşların her şeye hakim olma isteği Türk futboluna da el atmaları “Türk futbolunu” iyice bataklığa sürklemesine sessiz kalınır mı? Siyasetin önde gelenlerinin talimatlarıyla şu adamı başkan seçin ve destekleyin talimatlarıyla çıkar uğruna milletin sevincini kursağında bırakmaya bilgisiz, menfaatçı ve saltanat beyzadeleri ne zaman imana gelecekler?
SON YAPILAN TFF SEÇİMİNDE NELER YAŞANDI
25­.06­.2015 Perşembe günü Ankara’da yapılan seçimde neler yaşandığını gözlerimizle gördük.
Aynı tezgahlar, tuzaklar ve siyasi baskı daha neler neler. Değerli dostlarım, son Federasyon seçiminde sandıkta yandaşlık ağırlıklı oldu. Haluk Ulusoy’un adaylığı bal gibi engellendi. Mehmet Baykan’ın divan başkanlığını yaptığı seçimin açılış konuşmasının ardından tam 47 dakika ara verilmesinde ki, hokkabazlık inanılır gibi değildi. Yandaş basın ve medya hatta bazı spor yorumcuları 240 oyun tamamını sanki Yıldırım Demirören, tek başına bileğinin hakkıyla elde etmiş gibi sessiz kaldı. 2002 yılında Milli takımımızı sanki Demirören ile yönetimi dünya üçüncüsü yaptı. İmparator Terim mi bu başarıyı elde etti? Bu anti demokratik, baskı altında yapılan bu seçim hiç mi vicdanları sızlatmadı? Hey iyi niyetli vicdan sahibi Federasyon yetkilileri, vicdanlarınız rahat mı? Yapılan bu son seçimde Türk Milli takımızın bugün kü başarısızlığın ve yaşadığı sıkıntıların mimarları, her şeye rağmen kıllarını kıbırdatmadan bir 4 yıl daha Demirören ve yandaşları ile devam, edecek. Bazı menfaatçi ve bazı yalakalara ne diyebiliriz ki!
TFF (Türkiye Futbol Federasyonu bu yaşanan batakliktan ne zaman kurtulacak).