İstanbul’daki önemli bir gece kulübüne saldırıp,katliam yapan terörist DEAŞ örgüt evinde yakalandı! Bağlantıları da tek tek ele geçiriliyor!

Ta Özbekistan’dan Türkiye’ye gelip hiç tanımadığı, onca insanın hayatını elinden alan bu katil nasıl bir psikolojiyle yetişti acaba? Üstelik bir çocuk sahibi! Bir başka terörist aynı şeyleri onun ailesine ve çocuğuna yapsa, ne hissederdi acaba? Empati yapmayan sevgiden yoksun bir katilin ardından bir çocuk var elde…
Salı günü twitter aleminde, Cemil Barlas’ın attığı tweet ortalığı karıştırdı. “katil, çocuğu ile yakalanmış.. katili konuşturmak için o çocuk da ne şekilde kullanılması gerekiyorsa kullanılmalı.. ahlaki sakınca yok..” diyordu, Cemil Barlas!

Tepkiler Çığ gibi büyüdü twitin sahibi hala kendini savunuyordu. Cemil Barlas ile hiç tanışmadım ama babasıyla birlikte aynı kurumda çalıştık, Mehmet Barlas’ı tanırım. Tabii oğlumu yaptığından baba sorumlu tutulamaz! Ve nitekim Ak Parti Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta “Veda hutbesi; Baba oğlunun suçu üzerine oğlu da babasının suçu üzerine suçlanamaz. ” cümlesiyle tepkisini verdi. Bu kadar kutuplaştığımız bir zamanda,sosyal medyada önüne gelenin istediği şekilde bir başkasını hedef göstermesi çok düşünmeden sarf ettiği sözler gerçekten yıkıcı ve derin izler bırakan yaralar açabiliyor! Bir başka örnek bir beyefendi Mine Kırıkkanat’ı Apo ile aynı fotoğrafta diye gösteriyor fotoğraftaki gazetecilerin İçinde Mine Kırıkkanat yok! Kendisini sevmem, hakkımda atıp tuttuğu için ama yine de beyefendiyi uyardım fotograftakileri tek tek söyleyerek. Yazan kişi terbiyeli birisi çıktı ve düzeltti. Ama her zaman bu tarz insanlar yok, her şeye saldıran, bağıran çağıran insanlarla dolu ortalık, twitterda iftira kol geziyor! Acımadan insanları hedef gösterme, yalan haber, agresiflik ise tuzu biberi…

ALMANLAR HIZ KESTİ

Daha bir kaç gün öncesine kadar her gittiğim yerde Erdogan (g ile söylüyorlar) Şöyle kötü böyle kötü diyen Almanlar ve sürekli aleyhinde haber yapan Alman medyası sustu! Hem de birden bire bıçakla keser gibi kestiler! Anayasa oylamasının başladığı ilk günden itibaren Cumhurbaşkanı Erdogan aleyhinde tek haber yok! Bir anda sustular! İlginç değil mi? Bundan ne çıkarırsınız bilmiyorum ama ben tarih boyunca Almanların Türkiye İçin iyi bir şey istediğine şahit olmadım! Varın siz bir sonuç çıkarın artık!