ABD terör örgütü PYD-PKK’ya şimdiye kadar 3 bin 500 tır silah verdi.Bu silahlar sözde DEAŞ’a karşı kullanılacaktı. Ama Şemdinli’de 8 şehit verdiğimiz olayda da görüldüğü gibi bize karşı kullanıldı.

Teröristler ABD’nin verdiği AT-4 roketatarla saldırdı.
++
Çok ciddi bir tehditle karşı karşıyayız.
ABD, NATO’da sözde müttefikimiz.
Yani Türkiye’ye saldırı olursa yardıma koşması gereken bir ülke.
Ne var ki onlar bırakın yardım etmeyi, düşmanlarımızı silahlandırmaktan çekinmiyor.
PKK-PYD’nin önümüzdeki günlerde ABD’den aldıkları roketlerle, füzelerle, tanklarla yeni saldırılar düzenlemesi de mümkündür.
Buna seyirci kalınamaz.
Konu NATO’da masaya yatırılmalı, ayrıca teröriste silah yardımı kararını imzalayan ABD’li yetkililerin Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nde yargılanması için gerekli adımlar atılmalıdır.
Yüksek tonda nutuk atarak, demeç vererek, üzüntü bildirerek, kınama mesajı yayınlayarak ABD’yi yola getirmek mümkün görünmüyor.
++
Bu arada Türkiye’de bir savaş suçları müzesi kurulması zamanı da geldi.
Teröristlerin elinde ABD’den İngiltere’ye, Fransa’dan Rusya’ya, İsveç’den Danimarka’ya hangi ülkeye ait silahlar yakalandıysa bunlar o müzede sergilenmeli.
Müzede ayrıca teröristlerin işledikleri cinayetler, yaptıkları katliamlar da belgeleriyle ortaya konulmalı.
++
1964’de ABD, Kıbrıs’ta katledilmeye başlanan soydaşlarımıza yardım etmemizi engellemişti. Bunun üzerine Başbakan İsmet İnönü şunları söylemişti:
“Kıbrıs’taki bu haksız durum devam eder, müttefikler bizi yalnız bırakır, NATO yanımızda olmaz, anlayışsızlık hüküm sürer, Türk azınlık ezilir, bu böyle devam ederse; günün birinde Batı’nın bu savunma sistemi yıkılır, yeni şartlarla yeni bir sistem ve dünya kurulur, Türkiye de bu yeni dünya içinde yerini bulur.”
Bugün de İsmet İnönü gibi kararlı bir tutum sergilemek zorundayız.

FACEBOOK YORUMLARI