13 Mart 2016, Kızılay’da terör saldırısı. Bu sefer Kızılay’da sivil, silahsız, masum insanlar hedef alındı. Şırnak’ta, Diyarbakır’da kahraman askerlerimiz ve polislerimiz karşısında tutunamayan bölücü terör örgütü bu sefer en kolay, en adi terör yolunu seçti.

Üniversite sınavlarının yapıldığı, insanların klakson bile çalmadığı bir günde Ankara Güven Park’ta bölücü örgüt bomba patlattı. Evlerine dönmek için otobüs durağında bekleyen sivilleri havaya uçurdu.
Bu saldırı, A veya B kişisine değil, ülkenin güvenliğine yapılmıştır. Askerin ve polisin karşısında masum halkı canlı kalkan olarak kullanan kişiler bu sefer doğrudan halkı hedef almışlardır. Yapılan terör şehrin içme suyuna zehir katmaktan farksızdır. Terörün amacı halkı korku ve ümitsizliğe düşürmektir. Ankara’da 3 günden beri dedikodu çarkında Ankara Bahçelievler 7. Cadde’de canlı bomba saldırısı dolaşmaktaydı. Ankara polisi akşamları yol kontrollerini artırmış, ellerinden geldiği kadar “geliyorum” diyen bu saldırıyı önlemeye çalışmaktaydı. Ancak her gün milyonlarca aracın dolaştığı Ankara caddelerinde bütün arabaları kontrol etmek imkânı da tabii ki yoktu.
Japonya gibi deprem kuşağında yaşayan milletler nasıl depreme karşı maddi ve manevi hazırlı olmak zorundaysa Türkiye gibi terör kuşağında yaşayanlar da teröre karşı hazırlıklı olmak zorundadır. Güvenlik kuvvetleri üzerine düşeni yapmaya çalışacaklar, halk olarak bizler de teröre teslim olmayarak, terör karşısında dağılmayarak, dik durarak üzerimize düşeni yapacağız. Teröristin ekmeğine yağ sürmemek için vakarlı ve sağduyulu olmak zorundayız.
Bu tür millî felaketleri siyasi ve ideolojik çıkarları için kullanmak isteyeceklere prim vermemek de bizlerden ilk elde beklenilen olgun bir davranıştır. MHP’nin terör karşısındaki yapıcı tavrı elbette millet tarafından takdirle izlenmektedir.
Kızılay saldırısı bugün itibarıyla 34 cana mal olmuştur. Ağır yaralılar vardır. Bu sayının artmaması ortak dileğimizdir. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör karşısında asil tavrını kayıp etmeyerek teröristlere en anlamlı cevabı veren Büyük Türk Milletine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun.