Geçen hafta İstanbul’daki patlamanın ardından Cumartesi günü terör çirkin yüzünü Kayseri’ de gösterdi. Çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse canlı bomba ile saldırdı terör ve 14 Mehmetçik şehit olurken 55’1 de yaralandı. Allah’ tan şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza şifa ihsan etmesini diliyoruz.

Bu üzücü olaydan sonra, vatandaşımız, sosyal medyada, camide, statlarda, salonlarda terörü lanetlediler. Yöneticilerimizde yaptıkları açıklamalarda, aynı tip konuşmaları yaptılar. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Muhalefet liderleri, Genel Kurmay Başkanı, İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı, Emniyet Genel Müdürü, Kayseri Valisi ve Emniyet Müdürü açıklamalarında terörü lanetlediler.

Sayın yöneticilerimiz, ”Lafla peynir gemisi yürümez” diye bir deyiş vardır. Bu terörü bitiremiyorsanız lütfen istifa edin. Yerinize gelecekler belki önlerler bu terörü. Yetti artık.

***

Spor-Toto Süper Ligi Turgay Şeren Sezonu’nun 14.ncü haftası 2 maç haricinde oynandı. Maçlarda, terör lanet edildi, şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı, hakemler yine hatalı kararlar verdi, futbolcular bolca itiraz etti, seyirci yoktu, futbol vasattı, sportmenlik hiç yoktu. Gelelim maçlara.
Başakşehir-1 Trabzon-0… Lider ev sahibi her zaman ki futbolunu oynarken, konuk takımın ne oynadığı belli değildi. Yine de bir kaç gol pozisyonu oldu. Liderin attığı gol çok güzeldi.
Kasımpaşa-2 Beşiktaş-1… Maç boyunca top konuk takımındı. Baskı kuran konuğa karşı direnen ev sahibi, “Top biraz benim olsun” diyerek atak yapınca, hakemin yardımı ile golü yedi. Bu arada, “Beş dakika da Beşiktaş” deyişi artık ikinci yarıda, “Beş dakikada Kasımpaşa” oldu.
Karabük-1 Konya-1… Vasat futbol, az seyirci, heyecanı olmayan bir maç. Ev sahibi takım maç boyu atak oynadı ama golü konuk buldu. Ev sahibi ataklarına 2.ncı yarı da devam ederek golü buldu.
Alanya-0 Akhisar-0… İşte bir tatsız-tuzsuz bir maç daha. Her iki takımda kaleyle isabetli şut atamadı. Maç başladığı gibi bitti.
Adana-2 Kayseri-1… Her iki takımında ligin dibinde olmalarının sebebi kötü futbol. Önce konuk öne geçti bir serbest vuruş ile. Ev sahibi bastırdı ve eşitliği sağladı. 90+5’te ev sahibi frikikten bulduğu gol ile kazandı.
Gaziantep-1 Rize-2… Ev sahibi bastırdı konuk golü buldu. Ev sahibi bastırdı golü buldu. Ev sahibi bastırdı golü konuk bulup 5 maç sonra kazandı.
Osmanlı Spor-2 Galatasaray-2… Ev sahibi, konuğun kötü futbolundan yararlanarak iyi oynadı. Goller kaçırdı. Altın kural, atamayana atarlar işledi. Konuk takım bu kötü futbolu ile 1 puan aldığı için çok sevindi.