Genç görünmek uğruna yüzündeki ifadesini kaybetmek istemeyenler için geliştirilen yeni nesil dolgu Teosyal Dinamik Dolgu, yapısı uygulama özellikleri ve uygulanma sonrası sonuçlarıyla dikkat çekiyor.

Son zamanlarda dünyada yüz mimiklerini, gülümsemesini, duygularını yansıtan kendine has yüz ifadesini kaybetmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği Teosyal Dinamik Dolgu ile ilgili merak edilenler hakkında Dermatolog Dr. Melda Bolat Bilsel bilgi verdi.

ozgur-mimiklerde-devrimCenevre’deki Teoxane Laboratuvarları’nda geliştirilen Teosyal Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketlerinizin özgürlüğünü korurken olabilecek en iyi görünümü kazanmanızı sağlıyor. Özel üretim tekniği sayesinde yüz hareketlerine bağlı germe veya sıkıştırma esnasında ortama uyum sağlıyor, performansını koruyor.

Günümüzde gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte, kadınlar ve erkeklerin görünümlerine dikkat çeken Dermatolog Dr. Melda Bolat Bilsel

“Günümüzde yüzümüz ve bedenimiz bir anlamda kartvizitimizdir. İş anlaşması yaparken ya da bulunduğumuz ortamda bir adım önde olmamızı sağlar. Bu yüzden doğal güzelliğin korunması çok önemli. Gülümseme ve diğer yüz ifadeleri duyguları ve karakteri yansıtır. Özellikle cildin duyarlı elastikiyeti sayesinde yüz sürekli hareket halindedir. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar maalesef zaman geçtikçe derin izler bırakır. Bugüne kadar cilt hareket halinde değilken görülen statik kırışıklıklar düşünülerek uygulanan geleneksel dolgular ile çözüm aranırken, Teosyal Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketleri özgürlüğünü korurken mükemmel bir görünüm kazanılmasında bir ilk’e imza atıyor.

Teosyal Dinamik Dolgu, herhangi bir yüz hareketi yapılmadan dahi görülebilen statik kırışıklıklar yanı sıra, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan dinamik kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş ilk patentli hyaluronik asit dolgu. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de normal dolgulardan birçok konuda farklı bir seri. Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan Teosyal Dinamik Dolgu’nun tekrar uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya yardımcı oluyor. Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren herkes için uygundur”

ozgur-mimiklerde-devrim2Bugüne kadar mimik çizgilerine yapılan işlemden çok daha farklı bir uygulama olduğunun altını çizen Dermatolog Dr. Melda Bolat Bilsel,

“Teosyal Dinamik Dolgu, Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. Teoxane Laboratuvarları tarafından geliştirilen; yüzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bölge ve kırışıklık durumuna göre RHA 1, RHA 2, RHA 3 ve RHA 4 tipi olan Teosyal Dinamik Dolgu, patentli üretim tekniği sayesinde yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan germe veya sıkılaştırma esnasında ortama uyum sağlıyor ve performansını koruyor. Bu da doğal görünümü kaybetmeden mimik çizgilerinin düzeltilmesi konusunda kolaylık sağlıyor. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan Teosyal Dinamik Dolgu’nun tekrar uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya yardımcı oluyor. Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren herkes için uygundur”