TÜRKİYE Tenis Federasyonu 10 Yaş Kış Kupası Tenis Turnuvası’nda yarışan 8 yaşındaki Engin Kayra Şimşek, kendinden 2 yaş büyük rakiplerini yenerek turnuva 3’üncüsü oldu.

Türkiye Tenis Federasyonu’nun Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK) 23-28 Ocak tarihleri arasında düzenlediği 10 Yaş Kış Kupası Tenis Turnuvası’na Ankara, İzmir, Denizli, Muğla, Antalya, Isparta kulüpleri olmak üzere erkekler kategorisinde 57, kadınlar kategorisinde 32 olmak üzere toplam 89 sporcu katıldı.

Bucak Gençlik Spor Kulübü de turnuvaya 6 sporcusu ile katılırken, bunlardan 5’i elendi. Turnuvanın en küçüğü olan 8 yaşındaki Engin Kayra Şimşek ise kendinden 2 yaş büyük rakipleriyle oynadığı karşılaşmalarda ilgi çekti.

Engin Kayra Şimşek, turnuvanın 3’üncüsü oldu. Engin Kayra Şimşek, 11 ay içinde katıldığı tüm turnuvaların hemen hepsinden derece elde etti. Gelecek turnuvalar için umut vaat eden Şimşek, çalışmalarını antrenörü Mustafa Volkan Akın nezaretinde sürdürüyor.

Bucak Gençlik Spor Kulübü Başkanı İbrahim Özdamar, tenis sporcularının başarılarındaki en önemli etkenin tenisi sevmeleri olduğunu, bu yüzden Bucak’ta tenise olan ilginin gün geçtikçe arttığını söyledi.

Tenis sporunda fiziki gücün yanında sporcunun mental olarak da güçlü olmasının önemli olduğunu vurgulayan Özdamar, “10 yaşındaki bir rakip hem bedenen hem de mental bakımdan Kayra’dan daha üstün fakat Kayra yetenekli ve kendine güvenen bir sporcu olduğu için kendinden büyük sporcular ile mücadele edebildi.

11 ay içinde Türkiye genelinde ulusal turnuvalara katıldı. Bu turnuvalarda kendi yaşıtları ile değil, 1-2 yaş büyüklerle yarıştı ve birçok başarı elde etti. Bu başarılar ancak tenisi sevmekle olabilecek bir şey. Ama sevmenin yanında yetenek de şart” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI