İstanbul’da 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open tenis turnuvası için geri sayım sürüyor

Organizasyonla ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin artık uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapma noktasında kendini ispatladığını belirterek, “Sporda marka ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Bakan Kılıç, Türkiye’nin, düzenlediği bu tür organizasyonlarla dünya sporunun cazibe merkezi haline geldiğine de vurguladı. Tesisleşme hamlesi başlatırken, “Tesis yapmak yetmez, o tesisin içinin dolması lazım” anlayışıyla yola çıktıklarını kaydeden Kılıç, TEB BNP Paribas İstanbul Open’a ev sahipliği yapacak Koza World of Sports Arena’nın bu anlayışta bir tesis olduğunu dile getirdi.
Marsel İlhan: “Türkiye’nin tanıtılması için çok önemli bir adım olacak”
Organizasyonda yer alacak Marsel İlhan ise Federer ile aynı kortta mücadele verecek olmanın heyecanı ile turnuvada üst turlara adını yazdırmayı hedeflediğini vurguladı. İstanbul’da tenis şölenini izlemeye gelecek taraftarların da kendisini destekleyeceklerine inandığını belirten milli tenisçi, “Bu organizasyon sayesinde Türkiye uluslararası arenada isminden bahsettirecek. Bunda hem Roger Federer’in gelmesinin etkisi var hem de düzenlenen organizasyonun muhteşemliğinin. Türkiye’nin tanıtılması için çok önemli bir adım olacak” ifadelerini kullandı.