İnanın Türk televizyonlarının haber kanallarında bile din tellalığı yapan hocalar çok popüler bir şekilde sunuluyor. Örneğin Cübbeli Ahmet hoca, bir bakıyorsunuz Habertürk’te Fatih Altaylı ile bir bakıyorsun Ahaber de Erkan Tan ile Türkiye’nin o kadar sorunu var iken bu programlar neyin şovunu yaparlar.

Sunucular sürekli olarak hocayı övüyor.  Bilgi birikimi açısından iki de bir “deryasınız hocam” yakıştırmaları ile hocalar gaza getiriliyor.
Siyasi konular da sorular sorularak hem yurtiçi, hem yurtdışı mesajlar alınıyor. Gerçekten bunlar hep bu 13 yıllık Ak Parti iktidarı ile gelen değişimler.
Bu hoca ve diğerleri hepsi kanal, kanal dolaşıyorlar. Arası sıra Arapça konuşuyorlar, Kur’an’dan bölümler okuyorlar.
Bu insanların bilgisi ve birikimini yargılamak haddime değil. Ancak sorularda dini konularda sorular gelmiyor. Konular daha çok siyasi konularda  değil, din adamı tipi giydirilerek propaganda yaptırılıyor. Cübbeli Ahmet Hoca şov hakikaten Türkiye adına pes dedirtiyor. Elinde kocaman taşlı gümüş bir yüzüklü bu hoca aynı bir papağan gibi sürekli konuşuyor.
PKK’dan PYD’ye ve Amerika’ya kadar sallıyor da sallıyor. Karşıdaki gazeteci sunucu da soruları sorarken, soruları sanki geyik muhabbeti yapar gibi biraz da  dalgaya alan bir üslup kullanarak sorularını şovmen hocaya iletiyor. Gerçekten bu görüntülere baktığımda, yazık bu Türkiye nereye gediyor dedirtiyor Bu sarıklı hocaları görünce. Bu görüntüler 2015 yılındaki Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışıyor mu? diye kendi kendime soruyorum.
ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR
Laik Türkiye diyoruz, ancak din her alanda her saniyede karşımıza çıkıyor. AK Parti ile başlayan bu cübbeli hoca modası daha önceleri niye yoktu. Türkiye’nin o kadar ilim, irfan sahibi insanları varken, bu televizyon kanalları bu şovmenlerin peşinden niye koşar olduk?
Televizyon başındaki insanlara sürekli böyle sarıklı hocaları çıkarırsanız, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerine bomba koyarsınız. Güneydoğu Anadolu’da cami yakılıyor, Kürt vatandaşlarımıza buradan nasıl mesaj vermek istiyorsunuz diye konu PKK ve Kürt sorununa getiriliyor.
Cübbeli Ahmet Hoca’da aynı Ak partililerin üslubu ile yanıtlar veriyor. İnsanları bu şekilde etki altına almaya çalışılıyor. Yani laiklik ayaklar altına alındığının delilidir bu açıklamalar. Bir dini konularda bilgisi olduğu sanılan bir hoca saatlerce bir haber kanalına çıkarılıp, iktidardaki partinin ağzı ile vaazlar verdiriliyor.
AVRUPA’DA DİN ADAMLARINI TV’LERDE ŞİMDİYE KADAR GÖRMEDİM
Yaklaşık 30 yıldır yaşadığım İsveç’te sadece Noel bayramında modern dini kıyafetli din devletin din görevlisini görürsünüz.  Yıl içerisinde hiçbir şekilde böyle dini adamlar kıyafetleri ya da dini simgeleyen kılık, kıyafetlerle televizyona çıkıp, ilgili, ilgisiz konuşmazlar. Gazeteciler de bunları karşısına ciddiye alıp, Paris’te IŞID saldırısı konusunda soru sorup, insanları galeyana getirmezler.
BÖYLE SAÇA BÖYLE TRAŞ
İşin içinde yine kalite ortaya çıkıyor. Türkiye’de kalite çok aşağıya düşürülüyor. Her şey dinselleştiriliyor ve kamuoyuna mesajlar verilerek siyasi konular bir şekilde insanların en zaaf tarafından vuruyorlar.
İşte bazen hep bir korku var ya, Türkiye İranlaşıyor mu? Diye evet ben de bu kanallara baktığımda bu korkuya kapılıyorum. Türkiye, hacılarla, hocalarla doludizgin bir seferberlik ilan etmiş. Türkiye, böyle cübbeli Ahmet hocaların vereceği mesajlarla bir yere varamaz. Avrupa’dan ve dünyadan anca kendini soyutlar ve Türkiye’ye yazık olur.
İnanın, bir Cumhuriyet çocuğu olarak bu sakallı hocaları saatlerce televizyonda ahkam kestiğini görünce Atatürk’ün mezarında kemiklerinin sızladığını hissediyorum.