Yenimahalle-Şentepe arasında toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren teleferik hattında bakım ve entegrasyon çalışması yapılacak. Çalışma nedeniyle, 16-30 Mart tarihleri arasında yolcu taşınmayacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “İnsan taşımak üzere tasarlanan kablolu taşıma tesisatı yönetmeliği” kapsamında gerçekleştirilmesi zorunlu bakımı ile 1. ve 2. etap hatlarının entegrasyon çalışmaları nedeniyle Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı’nda 16 Mart Pazartesi gününden itibaren yolcu taşımacılığına ara verilecek.
Konuya ilişkin bilgi veren EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, 1. etap Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattının devamı niteliğindeki 2. etap hattında yapım çalışmalarının tamamlandığını ifade ederek, iki hattın birbirine entegrasyonunun sağlanmasının yanı sıra 1. etap teleferik hattında da yıllık bakım çalışmaları yapılacağı için sistemin 15 gün süreyle hizmet vermeyeceğini söyledi.
Teleferik hattını kullanan vatandaşların bu süre zarfında EGO Otobüsleri ile ulaşımlarının sağlanacağını belirten Genel Müdür Tahiroğlu, teleferik hattındaki bakım ve entegrasyon çalışmalarının ardından sistemin 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

FACEBOOK YORUMLARI