Türkiye’nin en yaygın ve yüzde 100 yerli sermayeli ev güzelleştirme merkezi , Türkiye genelindeki 120. Mağazasını Ankara Antares AVM içinde açtı.

Yüzde yüz yerli sermaye ile Türkiye’nin ekonomisine büyük katkıları olan yapı mağazası Tekzen Keçiören Antares AVM de 120.mağazasını açtı. Kendin yap (DIY-Dolt Yourself) Sektörünü  Türkiye’ye kazandıran Tekzen “evin için ne istersen” sloganıyla  inşaat ve boya malzemelerinden mobilya, beyaz eşyadan bahçe ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesiyle tüketicilerine ekonomik, uygulanabilir çözümler sunuyor. Tekzen kaliteden ödün vermeden hizmetine devam ediyor.
Tekzen’in yeni mağazasının açılış töreni , Tekzen Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Onur Mertoğlu, Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, Operasyon Müdürü Ekrem Erol, mağazalar kurulu müdürü Hasan Şener Bilge ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Ankara daki 8. mağazasını hizmete açan Tekzen’in Türkiye genelinde ki sayısı 120 ye ulaştı.

Açılışta konuşma yapan Tekzen Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdürü Onur Mertoğlu, “ 2017 yılında Ankara mağazamız ile birlikte 6 mağaza açılışını gerçekleştirdik. Türkiye’nin 53 ilinde hizmet veriyoruz. Yüzde 100 memleket sermayesiyle Tekzen bugün Türkiye’nin en yaygın ev güzelleştirme merkezidir. Biz yatımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Geçen hafta Kahramanmaraş’ta bir mağaza açtık. Bugün Keçiören Antares AVM de açtığımız yeni 2204 metrekare net satış alanına sahip Tekzen Ankara ilimiz deki 8. mağazamız olacak. Burada 30 personel hizmet verecek 53 ilde yaklaşık 3000 personele istihdam sağlıyoruz. Bu bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Yeni mağaza yatırımlarımızda birlikte değer ürettiğimiz iş ortaklarımızla beraber hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.
Genel Müdür Onur Mertoğlu Tekzen olarak Türk ekonomisine bulundukları katkılardan ve yarattıkları istihdamdan dolayı çok mutlu olduklarını belirtirken ürün kalitesinden hiç bir zaman ödün vermediklerini vurguladı. “Türkiye’nin neresinde hizmet verirsek verelim hizmet kalitemiz ve fiyatlarımız aynıdır “dedi.

Mertoğlu ayrıca Türkiye deki üretimin tamamen yerli olmamasından dolayı döviz kurunun fiyatları az da olsa etkilediğinden bahsetti. “Biz Tekzen olarak döviz kurundaki artışları tüketicimize yansıtmamaya çalışarak ortaklarımızla beraber toplantı yapıp bu farkların nasıl düşürülebileceğini konuşarak fiyatları düzenliyoruz. Ankara’daki 8. Türkiye genelindeki 120. mağazamız tüm Ankara’lılara ve Keçiören sakinlerine hayırlı olsun” dedi.