Spor-Toto Süper Ligi”nin 13.ncü haftası Pazartesi gecesi Fenerbahçe-Trabzon maçı ile tamamlandı. Bu hafta oynanan maçlarının tümüne gelen seyircilerin toplamı bu maçtaki seyirci sayısını geçemedi.
Fenerbahçe-Trabzon maçının gergin geçeceğini düşünenler, başlama vuruşundan sonra, yanıldılar. Futbolcularda gerginliğin g si yoktu. Ancak maçın son dakikalarında bir faul sonrası Trabzon Teknik Direktörünün rakip futbolcu ile tartışmasını anlıyamadım.
Gelelim maça. Tek taraflı bir maç oldu. Fenerbahçe oynadı ve Trabzon’u oynatmadı. Öyle ki Trabzon her iki yarıda birer şut atarak gol aradı.
İlk yarı Fenerbahçe baskılı oynadı. Hoş bütün maç boyunca baskıyı sürdürdü. Fenerbahçe maçın başında,kendi yarı sahasında kazandığı topla organize bir atak yaptı ve Nani ile güzel bir gol buldu. Golden sonra ataklarına devam eden sarı lacivertliler, Trabzon”un sol kanadını hallaç pamuğu gibi attı.
Bu duruma sinirlenen Alper Ulusoy Nani”ye iki kere sert girince çift sarı karttan kızardı ve takımını 10 kişi bıraktı. İkinci yarıda da aynı oyun oynandı. Fenerbahçe, pas yaptı, baskı yaptı, şut attı, gol kaçırdı ve en önemlisi Trabzon”a fırsat vermedi.
Fenerbahçe”nin bir avantajı var. O da iki müthiş golcüye sahip olması. Van Persie ve Fernandao iyi golcüler. Brezilyalı golcüsü, oyuna sonradan girmesine rağmen, bu maçta da vazifesini yaptı ve golünü attı. Nani”nin ortasıda al da at cinsindendi. Maçın yıldızı bana göre Diego idi. Asist yaptı, pres yaptı, top kaptı, pas yaptı, akınları yönetti ve iki de gol kaçırdı.