ISTANBUL VALISI VASIP SAHIN, TERORISTLERIN BAYRAMPASA'DA CEVIK KUVVETE YAPTIKLARI SALDIRI SONRASI POLISIN DUZENLEDIGI OPERASYONUYLA ILGILI ACIKLAMA YAPTI. FOTO.SINAN BILGILI/ISTANBUL, (DHA

İSTANBUL Valiliği tarafından düzenlenen, İstanbul Valisi Vasip Şahin başta olmak üzere ilçedeki kamu, kurum ve kuruluşların yetkilileriyle sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katıldığı `İlçe Buluşmaları` bu kez Tuzla’da yapıldı.

Burada toplantının açılışında bir konuşma yapan Vasip Şahin, pazar günü ’da gerçekleşen terör saldırısının haince ve alçakça olduğunu belirterek, hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.
Güvenlik bürokrasisi olarak en üst seviyede her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Şahin, “Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun, dünya global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir şehri ‘ben terör tehdidinden yüzde 100 azadeyim’ diyemez. Dolayısıyla bizler bugün bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi, planlarımızı yapıyoruz. Bunu da en etkin şekilde uygulamaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Vatandaşlardan dikkatli ve uyanık olmalarını isteyen Şahin , “Bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Bu millet, dün olduğu gibi bugün de yarın da buna müsaade etmeyecektir. Bunu bilecek, buna karşı hem kendini koruyacak hem savunacak hem de gerekirse karşı tedbirleri alacak kadar bu milletin feraseti ve basireti vardır. Vatandaşlardan öncelikle talebim şudur; tedbirli, dikkatli ve uyanık olacağız. Ancak tedirginliğe paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz. Özellikle birbirimizi daha çok kollamaya, selam vermeye ve birbirimize daha çok bağlanmaya bugün daha fazla dikkat etmeliyiz. Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisiyle Kuzeylisiyle birbirimize daha çok sahip olmak ve aramızdaki dostluk bağını daha çok geliştirmek durumundayız. Terörün hedefine ulaşması noktasında bana göre en önemli tedbir birbirimize daha çok yaklaşmaktır” ifadelerini kullandı.
TUZLA’NIN SORUNLARI KONUŞULDU
Tuzla Buluşmaları`na Vasip Şahin`in yanı sıra Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ilçe kurum müdürleri, kamu ve özel hastanelerin temsilcileri, muhtarlar, müdürleri, oda ve meslek teşekkülleri, aile birliği başkanları, üniversite yöneticileri, sivil toplum kuruluşları başkanları ile belediye meclisi grup başkanları katıldı. Vasip Şahin`in konuşmasının ardından Kaymakam Ali Rıza Çalışır Tuzla ilçesi ile ilgili bir sunum yaptı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...