Tatsız-Tuzsuz

73

Süper-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu’ nun 12.ncı haftası oynanan maçlarla tamamlandı.

Maçlarda futbol vasat, seyirci iyi, mücadele iyi, faul çok, sarı kart çok, sportmenlik yok, hakem ve spikerler komikti. Maçların çoğunda karşılaşmalar tatsız-tuzsuz ve zevksizdi. Maçlara gelince;

Osmanlıspor-2 Gençlerbirliği-0… Başkent derbisi de tatsız-tuzsuz maçlardan biriydi. Ev sahibi, konuk takıma göre daha iyi oynadı ve 3 hafta sonra kazandı. Ankara takımlarının gidişatı kötü.

Göztepe-2 Akhisar-0… Ege derbisinde maç, ikinci yarı başladı. Ev sahibi iyi oynadı. Konuk da fena değildi. Karşılıklı ataklar oldu ama golleri atan ev sahibiydi.

Malatya-0 Beşiktaş-0… Seyirci iyiydi, futbol vasattı. Stat güzeldi, maç tatsız-tuzsuzdu. Konuk takım yorgundu, ev sahibi diriydi. Konuk çokça top yaparken(!) ev sahibi kapandı. Kontra arayan ev sahibi bazı fırsatlar buldu ama golü bulamadı. Konuk takım duran toptan gol aradı ama bulamadı. Cezalar ve sakatlıklar konuk takımı zorluyor. Haftaya savunmada kimler oynayacak merak ediyorum. Hakem ise komikti. Verdiği kararlar izleyenleri kırdı geçirdi.

Galatasaray-2 Alanya-0… Bu maçta ikinci yarı oynandı. Tatsız-tuzsuz geçen ilk yarının en önemli olayı ev sahibinin attığı goldü. Konuk takım savunmada bir hata yapınca topu ağlardan çıkardı. Maçın ikinci yarısı daha heyecanlı ve gülünçtü. Komik olan hakemin kararlarıydı. Gösterdiği ve göstermediği kartlardı. Klasik büyük takım hakemiydi Hüseyin Göcek. Ahh diyenin lehine faul çalıp durdu. Konuk ikinci yarı daha iyi oynadı ama Wagner Love’ u olmadığı için gol bulamadı. Ev sahibi ise kontra atakla 4 pozisyon buldu. Üçünü kaleci Haydar kurtarırken diğeri gol oldu.

Bursa-2 Karabük-1… Ev sahibi rakibine oranla daha iyi oynadı. Maçın tadı da tuzu da vardı. Ev sahibi sahasında yenilmezliğini 7 maça çıkardı. Ev sahibinin gollerinde Barış’ın katkısı çoktu. Her iki golde de top ona çarpıp kaleye gitti. Konuk, bıçak sırtında. Fena oynamıyorlar ama kazanamıyorlar.

Sivas-1 Trabzon-2… Her iki takımda fena oynamadı. Her iki takım da ilk ataklarında ilk golünü buldu. Maçı kim kazanacak diye merakla beklerken, konuk takımın yüzü güldü.

Kasımpaşa-2 Konya-1… Haftanın en güzel maçıydı. Her iki takım da kazanmak için oynadı. Önce ev sahibi organize bir atakla güzel bir gol attı. Konuk takım eşitliği sağladıktan sonra maç tenis gibi oynandı. Her iki takım da ceza sahasına kadar gelip final pasını veremedi. Hakem ise diğer arkadaşlarını aratmadı. Bol bol güldürdü.

Antalya-0 Fenerbahçe-1… Seyircinin doldurduğu stat da futbol kötüydü. Maçın ilk yarısında konuk vasattı, ev sahibi ise onu bile oynayamadı. Maçın tek golü güzel bir atak sonucunda geldi. Karşılaşmanın ikinci yarısına ev sahibi hızlı başladı. Nitekim İsmail’in kaptırdığı topu Etoo atamadı. Volkan’ın bacaklarına çarpan top avuta çıktı.

Hakemin bu kararı seyredenleri gülme krizine soktu. Hoş hakem efendinin bir çok kararı da komikti. Ev sahibi, konuk kendi sahasına çekilince, bastırdı ama önemli bir fırsat yakalayamadı. Maçta toplam 30 şut atıldı. Ev sahibi 12 şut attı ancak üçü kaleyi buldu. Bunları da Volkan yakaladı. Konuk ise 18 şut attı ve altısı kaleyi buldu. Bunlardan biri gol oldu diğerlerini Ferhat kurtardı.