Ak Parti işin kolayını buldu. 12 yıllık iktidarı döneminde yaşanan tüm olumsuzlukları “Paralel Yapı” diye adlandırdıkları “devlet içindeki illegal örgütlenme”ye bağlayıp işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar.
Üniversiteye giriş sınavında usulsüzlük mü oldu, Ak Parti sözcülerinin yorumu hazır: Paralel Yapı’nın oyunu bu.
Kamuya personel almak için açılan sınavın soruları mı çalınmış; Ak Parti’liler hemen gerekçeyi yapıştırıyor: İşin içinde Paralel Yapı var.
Savcılar, iktidarı sıkıntıya sokacak bir soruşturma mı başlattı, Ak Parti’liler var güçleriyle bağırıyor: Yargıda Paralel Yapı henüz tam temizlenmedi.
Hakimlerin verdiği bir karar hoşa gitmeyince Ak Parti’liler yine aynı gerekçeye sığınıyor: Paralel Yapı yargıya öyle çöreklenmiş ki ayıkla ayıkla bitmiyor.
++
Emniyette, yargıda, bürokraside kanun dışı her türlü örgütlenmeyle mücadele edilmeli, tezgah kurmaya, darbe yapmaya çalışanlardan bunun hesabı elbette sorulmalı.
Ama 12 yıldır iktidarda olan bir partinin ülkede olumsuz giden her şeyden “Paralel Yapı”yı sorumlu tutması tuhaf hatta biraz da ayıp oluyor.
Milyonlarca seçmen “Türkiye’yi en iyi Ak Parti yönetir” diyerek bu partiyi defalarca iktidara getirdi. Ne var ki iktidar partisi her fırsatta “Paralel Yapı”nın tuzağına düştüğünü belirterek bir türlü iktidar olamadığını dünya aleme ilan ediyor.
++
“Paralel Yapı” gerekçesi artık mizah konusu olmaya başladı.
Geçenlerde gördüğüm bir karikatüre çok güldüm.
İki kişi girdikleri mağazada değerli ne varsa alıp gitmeye çalışırlarken polise yakalanmış.
Bu sırada biri var gücüyle bağırıyor:
“Paralel Yapı’nın tuzağı bu… Oyuna geldik… Bize komplo kuruldu…”
++
Ak Parti iktidarına naçizane tavsiyem şudur:
İktidar olduğunuzu unutmayın lütfen… Halk sizden yanlış yaptığınız işlere gerekçe üretmenizi değil, doğru işler yapmanızı istiyor ve bekliyor…

FACEBOOK YORUMLARI