Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İncesu Pazarı’nda esnaf ve vatandaşla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Yapımı devam eden Aşıkpaşa Pazar Yerinde de incelemeler yapan Taşdelen, en kısa sürede semt halkına çok amaçlı bir pazaryeri kazandıracaklarını söyledi.
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, İncesu Pazarı’nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Bölgede yaptığı inceleme gezisi sırasında İncesu Pazarı’na uğrayan Taşdelen, esnafın sorunlarını dinledi. Mamak ve Çankaya Belediyesi’nin ortaklaşa kurduğu Türközü Pazarı’nın kapatılmasının ardından esnaf ve vatandaşın yaşadığı sıkıntıya çözüm ürettiklerini belirten Taşdelen, yakın zamanda Aşıkpaşa Pazarı’nın hizmete gireceğini aktardı.
PAZARI NASIL İSTEDİĞİNİZİ
SİZE SORACAĞIZ”
Çevre sakinlerinden ve Pazar esnafından görüş aldıklarını ifade eden Taşdelen, “Pazarın kurulacağı güne ve saate kadar sizlere soracağız. Ayrıca Türközü Pazarı’nda satış tezgahı kuran esnafı yerleştirmek için özen göstereceğiz. Hak geçmesin diye ayrıca özen gösteriyoruz” dedi.
Vatandaşlarla da sohbet eden Taşdelen, yaşlı bir teyzenin “Filemiz artık aynı paraya dolmuyor, ne zaman ucuzlayacak bunlar” demesi üzerine 8 Haziran sabahını hedef gösterdi.
AŞIKPAŞA PAZARI YAKINDA HİZMETTE
Başkan Taşdelen, İncesu Pazarı ziyaretinin ardından Aşıkpaşa Mahallesi’nde yapımı süren Pazar yerini ziyaret etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Doğan Yılmazkaya ve semt muhtarlarının da yer aldığı ziyaret, semt sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.
Pazaryerinin çok amaçlı kullanıma uygun olarak hazırlandığını belirten Taşdelen, Aşıkpaşa ve Boztepe sakinlerini alıveriş için İncesu’ya gitmekten kurtaracaklarını ifade etti.
TAŞDELEN’DEN BADEMLİDERE
CAMİSİNE DESTEK
Taşdelen mahalle ziyareti sırasında Bademlidere Camii İmamı Abdülkerim Bayram ve cemaatiyle de görüştü. Gecekondu döneminden kalan camiyi yıkıp yenilemek istedikleri belirten İmam Bayram, projesi onaydan geçen caminin inşaatına yakında başlayacaklarını Belediye’den de destek beklediklerini belirtti. Taşdelen, taleplerini dinlediği İmam ve cemaatine gereken yardımları sağlayacağını söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI