AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Manavgat Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen su ve taş temalı ‘Manavgat Uluslararası Taş-Heykel Sempozyumu’nda heykeltıraşlar eserlerini üretmeye devam ediyor.

Sempozyumda Akdeniz Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi’nden 7 Türk heykeltıraş ile İtalya, Japonya ve ABD’den 5 yabancı heykeltıraş yer alıyor. Sempozyumu ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Sadettin Sarı, “Birbirinden değerli sanatçı heykeltıraşlar, 10 günden fazla bir süredir büyük özenle eserlerini üretmeye devam ediyor. Heykellerin her biri 2.5 ile 7 ton arasında değişen ağırlıktaki mermerler oyularak yapılan özgün eserler. Bu eserlerin Manavgat’ın sanatsal yüzünü dolduracağını düşünüyorum. 29 Eylül’de başlayan sempozyumun kapanışı, 16 Ekim’de üretilen heykellerin açılış sergisi ile yapılacak” dedi.

Sempozyumun tüm süreçlerini halkın izleyebildiğini ve sempozyuma ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Prof. Sarı, 16 Ekim Cuma günü saat 16.30’da yapılacak kapanış etkinliğine herkesi davet etti.