Tarım Kredispor, sezona iyi başlayarak lige’de istediği yere ulaşmak için verdiği mücadelede amacına ulaşmayı başardı… U 19 ligi 4 grup’ta lider Demirlibahçe’nin gerisinden ikinciliği garantileyerek Play Off’a katılmayı başaran kırmızı-beyazlılar, lig’in son haftasında deplasmanda yaptığı maçta, Akyurt belediyespor takımını 5-1 yenerek sezonu ikinci olarak tamamladı

2016-2017 sezonu U 19 1 Ligi 4 grupta start alan ve maratonda şampiyonluğu Demirli Bahçe’ye kaptıran Tarım Kredispor, Lig’in bitimine bir hafta kala deplasmanda Akyurt Belediyespor ile yaptığı maçı 5-1 farklı skor ile kazanarak ikinci olarak PLAY Of’a kalmayı başardı.

Akyurt Belediyespo’a konuk olan ve sahaya mutlak galibiyet için çıkan Kırmızı-Beyazlılar, müsabakanın 13 dk. Uğurcan, dk.16 Oğuzcan ve 25 dk. Ramazan’ın attıkları gollerle ilk yarıyı Tarım Kredispor, 3-0 önde kapattı.

İkinci yarıya üç farklı üstünlüğün verdiği avantajla sahaya çıkan ve kontrolü elden bırakmayan konuk takım T.K spor, yaptığı atakta dk. 82’i gösteriyordu ki, Akyurt Belediyesporlu Yasin, ceza sahası içerisinde buluştuğu topa ters bir kafa vuruşuyla kendi kalesine göndermesi üzerine durum 4-0 oldu.

Karşılaşmanın bitimine 8 dakika kalmasına rağmen Akyurt Belediyespor, oyun disiplinini bozmadı ve arzuladığı golü 84 dakikada Şahin kendisi ve Akyurt Belediyespor adına attığı golle durum 4-1 oldu.

Ancak konuk takımda gole doymamış olacak ki, 88 dk. Ahmet, perdeyi kapatan golü atmasıyla Tarım Kredispor, konuk olduğu Akyurt Beldespor’u 5-1 yenerek Play-Of’a kalmayı başardı.

Tarım Kredispor sahada şu ekiple mücadele verdi: Hasan, Melih, Muhammed, Furkan, Onurcan, Ahmet, Oğuzcan, Efe Nurettin, Ramazan, Fırat ve Uğurcan
Antrenör: Bekir İşler