Yenimahalle Belediyesi’nin, mahalle kültürünün kaybolmaması, dostluk, komşuluk ve dayanışma ilişkilerinin devam edebilmesi amacıyla başlattığı mahalle evleri projesi İvedik’de hayat buluyor.

“Her Köye Bir Köy Konağı” hedefiyle yola çıkan Yenimahalle Belediyesi, Fevziye, Yukarı Yurtçu ve Yuva köylerinde yaptığı köy konaklarına ilave olarak şimdi de İvedik Köyü’nde projeye start verdi. İhalesi yapılan ve temel çalışmalarına başlanılan İvedik Sosyal Tesisi’nde vatandaşlar, nişan, düğün, kına, toplantı gibi etkinliklerini gerçekleştirirken, taziyeleri de kabul edebilecek.

Modern konak, komşulara kapılarını açacak

Yaklaşık bin 600 metrekarelik parsel üzerine yapılması planlanan İvedik Köyü Konağı araziye 1 kotlu olarak yerleştirilecek. Parselin alt kotu açık hava etkinliklerine olanak sağlayacak şekilde düzenlenirken, 1. katta toplanma ihtiyacına uygun oturma salonları ve mekana hizmet eden birimler bulunacak.

Taban alanı 320 metrekare olan yapı toplamda 960 metrekare inşaat alanına sahip. Bodrum+zemin+1 olmak üzere 3 kattan oluşacak olan köy konağı mimari olarak Geleneksel Ankara Evi’nin modern mimari çizgilerini taşıyacak.

Keyifli sohbetlerin adresi olacak

Her fırsatta Yenimahallelilerin evlerine, boyalı ekranlara hapsolmalarını istemiyorum diye konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Mahalle evlerimiz; komşuluk ilişkilerinin artması, mahallede birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olacak. Artık mahalle sakinlerimiz akşamları soluğu bu evlerde alacak, çaylarını yudumlayıp koyu sohbetlerin tadına varacaklar” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI