Taktiksel disiplin galibiyet getirdi

97
Taktiksel disiplin galibiyet getirdi
Bu yazıya oy ver

TFF 1. Lig’de son 6 maçın 5’ini kazanarak zirve yarışının iddialı takımları arasına giren Ankaragücü, deplasmanda Eskişehirspor’u da 3-1 yenerek galibiyet serisine 6’ncısını ekledi.

Karşılaşma ile ilgili olarak, teknik direktör İsmail Kartal, uyguladıkları taktiğin olumlu sonuç verdiğini ve maçı kazandıklarını söyleyerek şöyle konuştu:
“Bu maçtan önce Eskişehirspor’un 3-4 maçını analiz ettik. nasıl oynayacaklarını tahmin ediyorduk. Merkezde bekleyerek, ikinci bölgede üzerimize gelmelerini sağladık. İlk 15-20 dakika taraftarlarının coşkusuyla da üzerimize daha fazla baskılı geleceklerini de biliyorduk. Önce bu dakikaları atlatarak oyunu kontrolümüze alıp öndeki güçlü ve hızlı oyuncularımızla Eskişehir’in arkada bıraktığı boşlukları değerlendirmeyi planladık. Hafta boyunca bu plan üzerinde çalıştık. Bu plan da tuttu.
Daha sonra ikinci yarıda gollerden sonra arkada daha büyük boşluklar bıraktılar ve üzerimize geldiler. Ama bunlardan sadece birini değerlendirebildik. Yani iki pozisyon daha vardı, değerlendirebilirdik. Sonuç olarak, taktiksel anlamda bunu yapmamız gerekiyordu.
Oyuncularımız da sağ olsunlar her hafta, rakibe göre maçların ayrı bir hikayesi olduğuna göre biz de rakibe göre taktik geliştiriyoruz.
Bunları değerlendiriyor, oyuncularımıza anlatıyoruz. Bu maçtada taktik olarak ne söylediysek oyuncularımız harfi harfine yerine getirdiler. Taktik disiplinden dolayı böyle değerli bir galibiyet elde ettik. Oyuncularımı yürekten kutluyorum. Aramızda bulunamayan taraftarlarımızın uzaktan da olsa bize destek sağladıklarını biliyoruz. Bu galibiyeti camiamıza ve taraftarlarımıza armağan ediyoruz.”