Süper-Toto Süper Ligi”nin 6.ncı haftası bayramda oynandı. Cumartesi günü üç maç vardı. Bu maçların ortak noktası, takımların 4-2-3-1 taktiği ile oynamasıydı.

İlk maç Ankara”da Osmanlı spor ile Trabzon karşılaştı. Maça takımlar aynı taktik ile başladı. Trabzon hücum yaptı, Osmanlı sahasında bekledi ve kaptığı toplarla gol aradı. Bir-iki pozisyon da buldular. Tehlike geliyorum diyordu ama Trabzon çare bulamadı.
Toerje, frikik”ten nefis bir vuruşla kaleci Onur”u avladı. Devre biterken bir komedi yaşandı.Ankara ekibinden Musa bir faul yaptı. Hakem verdi. İtiraz edince sarı kart gördü. Sarı”yı yiyince,Hakem”e horozlandı ve kırmızıyı gördü. Kızarınca da yalvarmaya başladı. Gülmekten kırıldım.
İkinci yarı aynı şekilde oynandı. Trabzon rakibinin kalesinde gol ararken, kalesinde iki gol daha gördü. Karadeniz ekibi çok ama çok kötü oynadı. Osmanlı ise taktiğini uyguladı ve kazandı. Maçta futbol yoktu, 4 bin 500 seyirci vardı. Zemin de çok kötüydü. Zaten 1-2 saha dışında iyi zemin yok ki.
Günün ikinci maçı, yine kötü bir zeminde oynanandı. Akhisar-Gençlerbirliği maçında ne futbol vardı,ne de seyirci (1.200 kişi) vardı. Akhisar 90+4 de attığı golle kazandı.
Günün üçüncü karşılaşması da aynı taktik ile oynandı. Galatasaray-Gaziantep karşılaşmasında, futbol vasat seyirci sayısı 20 bindi. Galatasaray bastırdı, Antep kapandı ve kaptığı toplarla hızla atağa çıktı ve golü buldu. Ancak hemen cevap verdi Sarı kırmızılılar bastırdı ama gol bulamadı.
İkinci yarı da senaryo aynıydı. Antep kalecisi çok başarılıydı. Galatasaray 3-4 gol kaçırdı ama klasik savunma arkasına atılan topla Umut golü atarak, taraftarını sevindirdi. Daha önceki maçlarda rakiplerin vakit geçirmelerine isyan eden Hamza Hoca, kendi oyuncularının aynı davranışını ise alkışladı.
Pazar günü oynanan, Konya-Mersin maçı da aynı taktik ile oynandı.Konya vasat üstü bir oyun oynarken,yeni hocası Bülent Korkmaz ile Mersin hiçbir şey oynamadı. Konya kolay kazandı. Aynı taktik Antalya Sivas maçında da vardı. Vasat bir futbolu, biz ekrandan, 2 bin 240 kişi statta izledi.
Gelelim derbiye. Beşiktaş-Fenerbahçe maçından zerre kadar zevk almadım. Sebebi ise yayıncı kuruluş ile Hakemlerdi. Formalar birbiriyle aynıydı ekranda. Hiç kimse bu durumu (Hakemler dahil) dikkat etmedi. Peki maçtan önce bu kontroller niye yapılmıyor?
Maça gelince, Beşiktaş çok kötü başladı. Fenerbahçe faydalandı bu durumdan. İyi oynayıp pozisyon da buldu. Beşiktaş Sosa”nın serbest vuruşundan golü buldu .Ancak gol ofsayttı. Beşiktaş”ın ikinci golü bir çalışmanın ürünüydü. Fenerbahçe bu gollere bir duran toptan cevap verdi.
Fenerbahçe”nin orta sahayı kolay geçmesini önlemek üzere Şenol Hoca, sahada olmayan Sosa”yı alıp Necip”i aldı ama değişen bir şey olmadı. Fenerbahçe yine iyi oynadı ve beraberliği Volkan Şen”in müthiş asistiyle yakaladı. Beşiktaş maç boyunca tek bir organize atak yapıp golü buldu ve kazandı.
Maçın yıldızı Beşiktaş”tan Ersan Gülüm ile yan hakem Baki Tuncay Akın oldu. Ersan kırmızı kart görmek için çok uğraştı ama hakem atamadı. Yan Hakem ise Ofsayt’ın ne olduğunu unutmuş. Orta hakem ise bir başka alem. Her zaman olduğu yine eyyam yaptı. Neredeyse her kararı yanlıştı.