Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek: Saha içinde sorumluluk almada ciddi sıkıntılarımız var. Bunları, bireysel ve takım olarak konuşmamıza rağmen maalesef bir kademe olsun yukarı çıkaramıyoruz. Oyuncunun bu konuda, çaba göstererek saha içinde öz güveniyle, lider ruhunu birlikte ortaya koyması gerekir. Bu son derece önemli.

Yönetim Kurulu ile arasında yapılan görüşmenin ardından karşılıklı anlaşma ile kulüple yolları ayrılan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ligin 15. haftasında konuk ettikleri Medicana Sivasspor maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, maç öncesi düşündükleri senaryonun en kötüsünü yaşadıklarını belirterek, “Bu senaryoyu değiştirmek için ne yaptınız derseniz; maçın ilk bölümünde çok güvensiz, çok pas hatası yapan, açıkçası rakip sahada çoğalamayan bir görüntümüz vardı. Gol atmak için rakip 18’e girmeniz şart. Maalesef biz, özellikle öndeki oyuncularımızı orta saha oyuncularımızla, çok konuşmamıza rağmen rakip 18’in içine sokamıyoruz. Böyle bir sıkıntımız var. İlk devre klasik hastalığımız olan duran toptan gol yedik. Bu da doğal olarak bize, telafisi güçleşen sorun yarattı” ifadelerini kullandı.
Maçın ikinci yarısında, oyuncu değişiklikleri ile oyuna biraz daha müdahil olduklarını söyleyen Özdilek, üretkenlik anlamında eksik kaldıklarını kaydederek şöyle konuştu:
“Çok pozisyon üretemedik değil, hiç pozisyon üretemedik. Görüntü itibarıyla bir öz güvensizliğimiz var. Saha içinde sorumluluk almada ciddi sıkıntılarımız var. Bunları, bireysel ve takım olarak konuşmamıza rağmen maalesef bir kademe olsun yukarı çıkaramıyoruz. Oyuncunun bu konuda, çaba göstererek saha içinde öz güveniyle, lider ruhunu birlikte ortaya koyması gerekir. Bu son derece önemli. Maç öncesi düşündüğümüz senaryolar içinde en kötüsünü yaşadık. En azından beraberlik olur diye planlamıştık ama yine hastalığımız olan duran toptan gol yedik. Şu anda bakıldığı zaman alt takımlarla çok ciddi bir şekildi cendereye sıkışmış bir durumdayız. Ama ne olursa olsun başı öne eğmemek lazım. Ancak şunu kesin olarak söylememiz gerekirse, devre arasında bu takımın çok ciddi takviyelere ihtiyacı var. Yerinde ve kaliteli takviyeler olursa bu takım yine doğru yolu bulacaktır.”